Polat Lastik açıkladı: Kış Lastiği Özellikleri

Kış lastiği hangi özelliklere sahiptir? İyi bir kış lastiği nasıl olmalıdır? Lastik üzerinde yazan ifadeler ne alama geliyor? Kış lastiğine dair ihtiyacınız olan bilgiler!

Kış Lastiği

Kış lastiği, özel yapısı sayesinde karlı ve buzlu havalarda daha iyi yol tutuşu sağlaması için düzenlenmiş, kişilerin can ve mal güvencesi için önemli olan araba lastiğidir. Bu lastikler özellikleri ile çok daha iyi bir performans sağlaması amacı ile düzenlenmiştir.

Kış Lastiği Genel Özellikleri Nelerdir?

Kar lastiği olarak da bilinen kalın yapılı lastiklerin özellikleri şu şekilde özetlenebilir;

  • Bu lastik türünde çok daha derin lastik dişleri bulunur. Bu lastik dişleri sayesinde karlı ya da sulu karlı zeminlerde kar ile uyum sağlayarak aracınızın daha güçlü şekilde ilerlemesini sağlar.
  • Oto lastik türlerinden biri olan bu lastikler, üzerinde özel desenlere sahiptir. Desenleri sayesinde içerisinde kar birikmez ve zamanla performansı düşmez.
  • Bu lastikler diğer lastiklerin türlerine oranla daha kalın üretilir. 4 mevsim lastik yapısından farklı olarak daha geniş ve kalın yapıdadır.
  • Kış lastik fiyatı normal lastikler ile karşılaştırdığında yaklaşık olarak aynı fiyatlardadır. Ancak bu lastikler yazın kullanım için uygun değildir.
  • Lastiklerin yapısının yere tutunuyor ve geniş olması daha fazla yakıt tüketilmesine neden olabilir. Bu nedenle aracınıza en uygun lastik türünü tercih ederek maksimum tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kış Lastiği Üzerinde Yazan İfadeler

Kış lastiklerinin üzerine bakıldığında farklı ifadelerin bulunduğunu görebilirsiniz. Bu ifadeler içerisinde 175 simgesi taban genişliğini gösterir. 75 ise ne kadar geniş bir yanağının olduğunu söyler.

R sembolü lastiğin radial yani telli olduğunu söyler. 20 lastiğin iç çapı ve jant ölçüsüdür. Oto lastik fiyatı açısından da fark oluşturan bu sembollerin tamamının aracınıza uygun olması gerekir.

En uygun lastik fiyatları ve aracınız için uygun lastikleri görmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kullandığınız lastikler aracınızın daha uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlarken özel zamanlarda canınızı koruyarak sizlere güvence sağlar.

Kış lastiğinizi doğru seçmek ve özelliklerini bilerek almak sizin için birçok avantaj sağlayacak, birçok konuda tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.