Enerji uzmanı açıkladı: Süt ve peyniri buzdolabı kapağındaki bölmeye koymayın!

İngiliz sigorta ve enerji uzmanı Chris Beasley, buzdolabı kullanımında tasarruf etmek için dikkat çekici bir açıklama yaptı. Beasley, süt ve süt ürünlerinin buzdolabının kapak kısmına yerleştirilmemesi gerektiğini söyledi. Beasley’nin gerekçesi de gündem oldu.

buzdolabı enerji

Enerji uzmanı açıkladı: Süt ve peyniri buzdolabı kapağındaki bölmeye koymayın!

Son dönemde başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede yaşam maliyetleri hızla artarken İngiliz medyası, buzdolaplarının doğru kullanılmaması durumunda tüketicinin cebinde ciddi bir delik açacağını aktardı.


İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Express’te yer alan haberde Smart Cover isimli sigorta şirketinde görevli Chris Beasley’nin açıklamalarına yer verildi.

Buzdolaplarının doğru bir şekilde organize edilmesinin kritik bir önemi olduğunu söyleyen Beasley, “Buzdolabındaki malzemeleri doğru organize etmek gıdaların daha uzun taze kalmasını ve aynı zamanda buzdolabı kapağının daha kısa süre açık kalmasının önünü açarak faturaların azalmasını sağlar” dedi.

İngiliz medyası, buzdolaplarının içindeki düzene dikkat edilmesi gerektiğini aktardı.

Enerji verimini düşürür, daha çabuk bozulabilir!

Beasley, “Buzdolaplarınızı çok fazla doldurmayın. Ne kadar çok gıda olursa buzdolabı içindeki hava akışı engellenir, bu da buzdolabının daha çok çalışmasına ve gıdaların daha hızlı bozulmasına sebep olur” ifadesini kullandı.

Buzdolabının arka taraflarının genelde daha soğuk olduğuna dikkat çekerken şu bilgileri paylaştı:

• Birçok insan sütlerini buzdolabının kapağındaki bölmelere yerleştiriyor. Fakat burası en ideal yer değil.

• Kapıların olduğu bölümler buzdolaplarının diğer bölümlerine göre aslında daha sıcak oluyor.

• Eğer sütleriniz çok uzun süre taze kalmıyorsa, buzdolabının içinde saklamayı deneyebilirsiniz.


Beasley, buzdolabının kapak kısmında genelde sos, baharat ve benzeri ürünlerin olması gerektiğini de dile getirerek, “Bu ürünler ve şişeli içeceklerin kapakta olması daha mantıklı hem bu içeceklerin son kullanma tarihi daha uzun hem de buzdolabından hemen almak daha kolay” dedi.

Kademeli elektrik tarifesinde tasarruf tüyoları


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.