Netflix Türkiye üyelik ücretlerine zam yaptı

Geçtiğimiz ay dünya genelinde fiyat artışına giden Netflix, Türkiye’de de üyelik ücretlerini değiştirdi. Bir önceki fiyat artışını geçtiğimiz yıl yapan Netflix’in ortalama fiyat artışı ise 11 TL ile 23 TL bandında gerçekleşti.

Netflix üyelik ücretleri

Netflix’in Temel Plan (tek ekran) paketi 26,99 TL’den 37,99 TL olarak listeleniyor. 40,99 TL olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 57,99 TL olarak yerini alırken, Netflix Türkiye’nin Özel Plan diye tanımladığı yani 4 ekran ve UHD olan paketse 77,99 TL fiyata sahip oldu. Geçtiğimiz seneden öğrendiğim üzere paylaşayım henüz sizinki değişmemiş olabilir, her üyenin abonelik gününe göre bilgilendirme ile yeni fiyat geçişi sağlanıyor.

Webrazzi‘nin haberine göre; fiyatlara bakıldığında Netflix’in Türkiye’de üye kaybetmek istemediğini söylemek mümkün. Enflasyon verilerine göre yıllık enflasyonun yüzde 60, dolar bazındaki yıllık değişimin ise yüzde 77 olduğu bugün Netflix Türkiye özelinde artışı yüzde 40 bandında belirlemiş görünüyor.


netflix fiyatlar

Netflix Türkiye’den üyelik ücretleri ile ilgili resmi açıklama:


Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.

Netflix Türk yapımı dizilerin ekonomiye katkısı 583 milyon TL – İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!