Sanatçılardan Gezi davası kararına tepki: Hepimiz oradaydık, bitmeyeceğiz!

Gezi Davası’nda tutuklu Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet, Mücella Yapıcı dahil 7 sanığa ise 18 yıl hapis cezası veridi. Karar birçok kesimden tepki çekerken sanatçılar da sosyal medyadan paylaşım yaptı.

Sanatçılardan Gezi

Müzisyen Zülfü Livaneli “Düştüm bir ormana yol belli değil. Yatarım yatarım yıl belli değil Dehşet içindeyim. #OsmanKavala” dedi.

zülfü livaneli

Yazar Ece Temelkuran “Sinan Cemgil’in babasının oğlunun ölüsünün başında köylülere söylediğini hatırlayın, ‘Sizin iyiliğiniz için öldü oğlum.’ Bizim iyiliğimiz için yatacaklar zindanda. Bu da hepimize dert olsun! #GeziyiSavunuyoruz” açıklamasını yaptı.


gezi davası

Oyuncu Rıza Kocaoğlu, Mücella Yapıcı’nın fotoğrafını paylaşarak kalp ve çiçek emojisi kullandı.

mücella yapıcı

Komedyen Cem Yılmaz, Twitter hesabından şunları yazdı: “Gezi Parkı’na hiç gitmediğim halde o günlerden bugüne ‘En başta sensin, sen. Seni gidi Gezici’ diye saldırıldığından yola çıkarak bu konunun ne kadar ciddiyetsiz olduğunu ve bir o kadar ciddi olduğunu anlıyorum. Kim olduğuna bakıyorlar ne yaptığına değil.”

cem yılmaz gezi

Oyuncu Levent Üzümcü Gezi’den fotoğraf paylaşarak, “Kalanlara selam olsun, bu da faşistlere dert olsun” dedi.

gezi davası kararı

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Kavala etiketini kullanarak “Müsamere bitti. Bugün de utandık elhamdülillah” diye belirtti.

ahmet mümtaz taylan

Oyuncu Zeynep Beşerler, “İçimde dillendiremediğim bir öfke var” ifadesini kullandı.

zeynep beşerler

Oyuncu Hasibe Eren, “Haksızlığa, adalete karşıyız. Gezi’yi savunuyoruz” diye yazdı.

hasibe eren

Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin “Dünyanın bir ucunda aralıksız çalışırken bir uçaktan iniyorsun ve sevdiğin herkesi mahveden, akla mantığa sığmayan bir haberle dünya cehennem. Yazılacak, yapılacak çok şey var ama ben önce hemen Mücella ablaya bir mektup yazmaya başladım ve güneş balçıkla sıvanmaz” diye paylaşım yaptı.

harun tekin gezi


Oyuncu Mehmet Günsür de “Hepimiz oradaydık. Bitmeyeceğiz” dedi.

mehmet günsür gezi

CHP’li Erbay: Vatandaşımız barınacak ev bulamazken, yabancılara konut satışı yapan şirketlere devlet desteği verilmesi kabul edilemez