Suriyeli işyeri sahibi, sandalyesini caddeye koyup etrafa küfür etti

Bağcılar’da bir araç sürücüsü, caddeye sandalye koyan Suriyeli işyeri sahibi arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Suriyeli

Video aşağıda – Olay dün 18:00 sıralarında Bağcılar Çınar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde 842. sokakta ilerleyen bir sürücü, sandalye ile yolda oturan işyeri sahibi arasında tartışma yaşandı. Korna çalınmasına sinirlenen işyeri sahibi, aracı içinde ailesinin de bulunduğu sırada sürücüye küfür etti.

Küfür edilmesine sinirlenen sürücü aracından inerek dükkan camına kafa attı. İşyeri sahibi dükkanına sokulurken sürücü ise, çevredekiler tarafından zor zaptedildi.


Daha sonra haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi.  Tüm bu yaşananlar çevredeki bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, araç içindeki kadın, yolda duran kişiye korna çaldıkları için kendilerine küfür ettiğini söyledi.

Bu sırada olay yerine giden polis ekipleri, toplanan kalabalığı dağıtırken sürücünün de polis ekipleri tarafından sakinleştirilip uzaklaştırıldığı öğrenildi.

“Halep Caddesi diye kart bastırmışlar”

Olay sırasında orada bulunan bir mahalle sakini; “Suriyeliler buradan geçen kadınlara kızlara küfür ediyorlar. Burada Türk kimse var mı, Türk dükkanı… Adamlar Halep Caddesi diye kart bastırmışlar buraya. Milletin karısına laf atıyorlar. Eşinin yanında ailesine küfür etti” dedi.

Sandalyeyi tekrar yola koyup meydan okudu


Olayların yatışmasının ardından dükkanın kepengini açarak tekrar dışarı çıkan ve Suriyeli olduğu çevredekiler tarafından belirtilen dükkan sahibi, sandalyeyi tekrar yola koydu. Ayak ayak üstüne atarak oturan dükkan sahibi, tekrar küfür ederek bağırmaya başladı. Bu durum üzerine polisler tarafından gözaltına alınan Suriyeli işyeri sahibi emniyete götürüldü.

Bakan Kirişçi: Bu ülkede 5 milyon mülteci var. Biz açız dediklerini duydunuz mu?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.