Bakan Nebati, Güldür Güldür skecini paylaştı: Gözlerimdeki ışıltıyı göremedim

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Güldür Güldür Show’da yayımlanan kendi taklit skecini paylaştı: “Gözlerimdeki ışıltıyı göremedim” dedi.

Nebati, Güldür

Güldür Güldür Show’da geçen hafta yayınlanmayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin taklidinin yapıldığı skeç bu hafta yayınlandı.

Skeçte Bakan Nebati’nin daha önce açıklamalarında yer alan “Kur korumalı mevduat hesabı devam edecek. Yatırımcının çıkması için bir neden yok. Hazineye olan etkisi de çok düşük. Çünkü Türk Lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun” ifadelerine gönderme vardı.


Bakan Nebati’nin gündem olan “Gözlerime bakın ne görüyorsunuz” sorusuna ise skeçte “Mazota zam görüyorum” ifadeleriyle yanıt verildi.

Bakan Nebati skecin yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Keyifle izledim, güldüm ve eğlendim ama gözlerimdeki ışıltıyı göremedim” ifadelerini kullandı.


Bakan Nebati, Aralık 2021‘de TRT sunucusu Gülçin Üstün Can’ın son mevduat uygulamasının ardından sonuçlara dair rakamlarını sorması üzerine, “Rakam vermeyeyim şimdi. Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz gözlerimde? diye sormuştu. Sunucu ise “Orada o sevinci görüyorum ama rakamları duymayı isterim. Ekonomi rakam işi” demesi üzerine Nebati, “Ekonomi rakam işi, ekonomi temenni işi, ekonomi güven işi, ekonomi istikrar işi, beklenti işi Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” diye cevap vermişti.

Turizmciden Bakan Nebati’ye tepki: Onlar hayal satıyor, turizmci batıyor!