Binali Yıldırım, Konya’ya geldiğine pişman oldu: Ekonomiye el atın

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a bir yurttaş ekonomiden dert yandı. Yıldırım’ın sözünü keserek araya giren bir kişi, “Bir AK Partili olarak söylüyorum, millet vallahi perişan. Şu ekonomiye bir el atın” dedi.

binali yıldırım

Video aşağıda – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya’nın Cihanbeyli ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yurttaşın tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım’a sitem eden bir AKP’li, ekonomiden dert yandı.

Cihanbeyli Belediyesi’nin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18’inci maddesiyle yapmış olduğu arazi ve arsa düzenlemeleriyle ilgili Konyalılarla bir araya gelen Binali Yıldırım’a, 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir Konyalı sitem etti.


Ekonomiden dert yanan Konyalı, bir anda Yıldırım’ın sözünü keserek, “Başkanım, ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum, şu ekonomiye bir el atın. Hep yukarıda kalındı, alt kısma inilsin artık. Vallahi millet perişan” ifadelerini kullandı.

Bu arada başka bir yurttaş da “Biz 4 bin lira maaşla bu arsaları biz ödeyemeyiz, o zaman gelecek belediye bizden alacak” dedi.


Yıldırım yurttaşın “Ekonomiye el atın” tepkisine, “Atıyoruz, merak etmeyin” ifadeleriyle karşılık verdi.

Erdoğan’dan ’36 ayda biter’ diyen müteahhide fırça: Sen nasıl Fatih torunusun!