Kasko Yaptırmak için Neler Gereklidir?

Aracınızın trafik sigortasının olması yasal bir yükümlülüktür. Ancak kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Kasko yaptırmanız sizlere birçok farklı açıdan avantaj sağlar. Kaza durumunda sizin tarafınızda meydana gelen maddi hasarların karşılanabilmesi için aracınıza kasko yaptırmanız önemlidir.

Kasko sigortası

Kasko sigortası yapılacağı zaman farklı kriterler göz önünde bulundurulur. Bu noktada sigorta şirketinin baktığı önemli detaylar arasında aracın yaşı bulunur. 15 yaşından büyük olan araçlar belirli sınırlara takılabilir. Bazı sigorta şirketleri 10 yaşından büyük araçlara kasko yapmayı tercih etmeyebilir. 10 yaşını geçmeden önce düzenli kasko sigortası yaptırıyorsanız ve riskli değilseniz poliçenin yenilenmesine devam edilebilir.

Size en iyi teklifi verebilecek firmayı seçtikten sonra evrak tamamlama aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Kasko şirketlerine hazır evraklarla başvurmanız sürecin daha pratik bir şekilde gerçekleşebilmesine yol açar. Kasko poliçesi düzenleneceği zaman nüfus cüzdanı, araç ruhsatı, araç plakası, modeli ve markası ile beraber yaşına ait temel bilgiler sizlerden talep edilir.

Kasko Teklifi Nasıl Alınır ve Fiyatlar Nedir?

Belgelerinizle beraber formları doldurduktan sonra kasko sigortanızın başlatılması için gerekli olan ilk adımı tamamlamış olursunuz. Kasko fiyatları içerisinde değişken seçenekler görebilirsiniz. Bunlar kasko sigortasının ek teminatlarına, çalışacağınız sigorta şirketinin fiyatlandırma politikalarına ve yaşadığınız şehre göre değişkenlik gösterebilir. Özel kasko sigortalarının teminatlarının kapsamı son derece önemlidir.

Sigorta veya kasko şirketi olarak hizmet sunan firmalar kullanıcılar için farklı poliçeler sunabilirler. Poliçe türlerinin her birinde farklı tazminat limitleri ve teminatlar yer alır. Hangi hasara karşı ne kadar ödeme yapılacağını poliçelerde şeffaf bir şekilde görebilirsiniz. Olası hasar durumunda mevzu bahis hasar ile alakalı poliçede teminat görünüyorsa sigorta şirketi zararınızı karşılar. Ödeme miktarı konusunda poliçelere bağlı kalınır.

Kasko poliçeleri aracınızın pert olması durumuna karşı da teminat sunabilir. Kaza sonucunda araç kullanılamayacak hale geldiyse aracın değeri kadar hesaplanabilecek bir tutar sizlere ödenebilir. Bu tür durumlardaki ödemeler araç markası ve modeline göre değişebilir. Sizler de güvenliğiniz için yararlanabileceğiniz özel kasko teklifi almak için Generali’yi tercih edebilirsiniz.