Kılıçdaroğlu’ndan SADAT’a baskın: Seçim güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır

Kılıçdaroğlu, SADAT önüne giderek açıklama yaptı: “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara, kişilere teslim edilmeyecektir. Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. gayri nizami harp eğitimi var. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, suikast ve teftiş. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur. Seçim güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır.

Kılıçdaroğlu SADAT Video aşağıda – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Beylikdüzü’nde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitti.

CHP Lideri’ne, CHP’li vekiller de eşlik etti.


Gazetecilere açıklama yapan CHP’li Engin Altay, SADAT kimlere hizmet ediyor diye sormaya geldik” dedi.


CHP Lideri Kılıçdaroğlu da bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara, kişilere teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Daha düne kadar Erdoğan’ın danışmalığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi de var. Dikkatini çekmek isterim kamuyonunu; gayri nizami harp eğitimi var. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, suikast ve teftiş… Teftişin bugünkü diliyle Arapça terör olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur” dedi.


CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve bunlar Suriye’den gelmişlerse, bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a söylemeyek isterim; sen bu kuruluşu hangi gerekçe ile danışman yaptın ve hangi gerekçe ile çalıştın? Şu ana kadar Erdoğan’dan bu konu hakkında gelen hiçbir bilgi yok. Şunu herkesin çok iyi bilmesini isterim; CHP bu ülkede demokratik yollarla seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve SARAY’dır.”

Kulis: AKP’de ‘B planı’ arayışı başlamış, iki bakanın ismi açıktan konuşuluyor