AKP’li Vedat Demiröz: Türkiye’deki il sayısı 100’e çıkarılacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı.

il sayısı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız” dedi.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen bir etkinlikte konuşan Demiröz şunları söyledi:


• Cumhurbaşkanı’mızın verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım.

• Son iki yılda salgının etkisinden, bütün dünya ülkeleri gibi bizler de etkilendik. Ama 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada söz sahibi yapan bir dünya liderimiz var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu.

• Sizler de izliyorsunuz, dış politikada dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği zaman dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan lider bir ülke haline geldi. 2023’te zafer, ülkesini sevenlerin olacak.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de daha önce, “Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye’yi hedefliyoruz” demişti.

Mansur Yavaş: Türkiye’den gitmenizi istemiyorum çocuklar, bu ülke bizim ülkemiz!