İlber Ortaylı’dan Mansur Yavaş’a: Feci şeyler oluyordu, şehrin düzeni yavaş yavaş yerine geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Prof. Dr. İlber Ortaylı arasında ilginç bir diyalog geçti. Ortaylı, “Feci şeyler oluyordu. Şehrin düzeni ‘yavaş yavaş’ yerine geldi” deyince Yavaş da “Sizler yol göstereceksiniz ki biz de tecrübelerinizden ders alacağız” diyerek yanıt verdi.

mansur yavaş

Video aşağıda – Tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Gençlerle Baş Başa” programına konuk oldu. Programda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ortaylı arasında ilginç bir diyalog geçti.

Ortaylı, “Feci şeyler oluyordu. Şehrin düzeni ‘yavaş yavaş’ yerine geldi” deyince Yavaş da “Sizler yol göstereceksiniz ki biz de tecrübelerinizden ders alacağız” diyerek yanıt verdi.


Gençlerin alkışları arasında sahneye çıkan ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan övgüyle bahseden Ortaylı, “Aramıza katıldığınız için şeref duyduk. Sağ olunuz. Emirlerinizi her zaman yerine getiririz. Çünkü bu şehrin yöneticisi bizim de efendimiz” ifadesini kullandı.


Yavaş ise bu sözlere şöyle karşılık verdi, “Hocam estağfurullah, biz sizlerin eline su dökemeyiz. Sizler yol göstereceksiniz ki biz de tecrübelerinizden ders alacağız. Emek verdiniz buraya kadar geldiniz. Gençlerimiz ilgi duymasa, onları buraya hiç kimse getiremez. Sayenizde geldiler, çok teşekkür ediyorum.”

İlber Ortaylı: Andımız neden kaldırıldı anlamış değilim