İzmir’de yabancı uyruklu şahsın belediyeye ait bisikleti çalma anları

İzmir’de yabancı uyruklu bir şahsın belediyeye ait bisikleti çalma anları böyle görüntülendi.

Bisiklet hırsızlığı

Video aşağıda – İzmir Belediyesi, dün yaptığı açıklamada, 6 ayda 79 bisiklet çalındığını ve zararın yaklaşık 200 bin TL olduğu belirtilmişti.

İzmir Konak’ta yabancı uyruklu bir şahıs, Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı bisiklet kiralama sistemi BİSİM’e ait bisikletlere para vermemek için çaldı.


Elindeki aletle kilit mekanizmasını kırarak bisikleti çalan yabancı uyruklu şahsın o anları bir vatandaş tarafından kaydedildi.

6 AYDA 79 BİSİKLET ÇALINDI, 200 BİN TL’LİK ZARAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılının ilk altı ayında akıllı bisiklet kiralama sistemi BİSİM bünyesindeki 79 bisikletin çalındığını açıkladı. Belediye, bisikletlerde ve park noktalarının kilit mekanizmalarında çalma, kırma ve hasar verme sonucunda oluşan zararın faturası ise 200 bin liraya yaklaştığını belirtti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, masarları gidermek için ihtiyaç duyulan malzeme, tamir masrafı ve tamir için harcanan işgücü proje kapsamında daha fazla hizmet verilmesini engelliyor. Bunun yanında, BİSİM kullanıcıları ise daha az bisiklet ve park yeri ile yetinmek durumunda kalıyor. Yurttaşların mağdur edilmesini engellemek için İzmir Büyükşehir Belediyesi İZULAŞ Genel Müdürlüğü BİSİM istasyonlarını kamera ile izliyor. Bisikletlere ve istasyonlara kasıtlı zarar veren kişiler tespit ediliyor ve haklarında yasal işlem başlatılıyor.

SOYER “MÜLTECİLERLE YAŞAMAYI HERKES HAZMETMELİ” DEMİŞTİ


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen yıl yaptığı açıklamada, İzmir’de 150 bin mültecinin yaşadığını belirterek, “Bunu herkesin hazmetmesi ve bununla yaşamayı öğrenmemiz lazım” demişti.

CHP’den yabancıların sağlık gideri için 1 milyar 250 milyon liralık ek bütçe ayrılmasına tepki: “Siz Suriyelinin, Afganın vekili misiniz?