Astronotlara uzayda mastürbasyon yasağı: Nedeni oldukça ilginç!

NASA yetkilisi, astronotların uzayda ve yerçekimsiz ortamda mastürbasyon yapmalarını istemediğini söyledi. Nedeni ise oldukça ilginç…

Astronotlara mastürbasyon

Görünene göre astronotlar, mürettebat arkadaşlarını hamile bırakmamak için uzayda dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor.

Yerçekimsiz ortamda süzülen meni sebebiyle kadın meslektaşlarının hamile kalabileceği endişesi nedeniyle NASA, astronotların mastürbasyon yapmalarını yasakladı.


Bu ilginç açıklama, ABD sohbet programı sunucusu Conan O’Brien’ın Needs a Friend (Bir Arkadaş Gerekiyor) podcast’inde ortaya çıktı.

İşte nedeni:

Kayıt sırasında Conan, bir NASA mühendisine Uluslararası Uzay İstasyonuna hiç porno film gönderip göndermediğini sordu.

Yalnızca Smythe olarak adlandırılan bilim insanı, asla öyle bir şey olmadığını söyledi. O’Brien’ın sıfır yerçekiminde cinselliğin nasıl yaşandığını sorgulaması ardından da bu ilginç bilgi ortaya çıktı.

Uzayda cinsel

Smythe “aynı anda üç kadın astronot aynı adam tarafından hamile bırakılabilir… (meni) bir yolunu bulur” dedi ve ekledi: “Bu nedenle uzayda astronotların mastürbasyon yapmalarını kesinlikle istemiyoruz.”


NASA, gelecekteki Ay ve Mars görevlerini planlarken uzayda cinselliğin nasıl çalışabileceğini incelemeye hazırlanıyor. Kanada, Montreal’deki Concordia Uni’den akademisyenler, bu tür araştırmaların “derin uzay görevlerinin başarısı ve dünya dışı yerleşimler inşa etmek için gerekli” olduğunu söylüyor…

Bill Gates geleceğin mesleğini açıkladı: Google, Microsoft, Tesla, Amazon gibi şirketleri geride bırakacak!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.