Hatay Kırıkhan’da türbe bahçesinde bakılan yavru köpekler yakıldı

Hatay Kırıkhan’da bir vatandaş tarafından türbe bahçesinde bakılan bakılan yavru köpekler yakılarak ve darp edilerek öldürüldü. Gördüğü manzara karşısında gözyaşlarına boğulan vatandaş görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Hatay köpekler

Video aşağıda (+18) – Kırıkhan ilçesinde bulunan Beyazidi Bestami Türbesi’nin bahçesine 12 yavru köpek bırakan bir vatandaş, onları beslemeye gittiğinde birçok köpeğin yakıldığını fark etti.

Aynı vatandaş sosyal medya üzerinden yayınladığı video ile ağlayarak duruma tepki gösterdi.


İNCELEME BAŞLATILDI

İl jandarma Komutanlığı ekipleri, sosyal medyada paylaşılan, köpek yavrularının yakılarak ve darp edilerek telef edildiğinin belirtildiği görüntülerle ilgili inceleme başlattı.

“Bu vahşeti yapanlar asla cezasız kalmayacak”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, sosyal medya hesabından, bu vahşeti yapanların asla cezasız kalmayacağını belirterek, “Bu görüntüleri gördükten sonra devletimizin bütün kurumları ile acilen görüşüp gerekli bütün çalışmaları başlattık. Şahsım adına bu insanlık dışı vahşeti yapanları bir kez daha lanetle ve şiddetle kınıyorum.” ifadelerini kullandı.


Lütfü Savaş: Takipçisi olacağız

Konuya ilişkin açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da olayın takipçisi olacağını belirterek, “Maalesef köpek yavrularımızı katletmişlerdir. Köpeklerimizi katledenlerin derhal bulunmasını istiyoruz. Sonuna kadar takipçisi olacağımızı da bildirmek istiyoruz” dedi.

Alabeyli Mahallesi’ndeki olayla ilgili görgü tanıklarının ifadesine başvuran ekipler, çevredeki kamera kayıtlarını da incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Video uyarısı: +18


DİKKAT: Aşağıda yer alan görüntüler hassas içerik barındırmaktadır.

Gündem || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram