iPhone telefon çelik yelek oldu ve hayat kurtardı!

Apple’ın akıllı telefonu iPhone, bir Ukraynalı askerin hayatını kurtarmasıyla gündeme oturdu.

iPhone

iPhone’lar, kimilerine göre dünyanın en iyi akıllı telefonu konumunda. Öyle ki bu görüşün altında ürünün kullanış olarak beğenilmesinin yanı sıra sağlamlığı da yatıyor. Öyle ki bu sağlamlık derecesi, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta bir bakıma test edildi.

iPhone 11 Pro, Ukraynalı askere gelen kurşunu engelledi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, teknoloji dünyasının hayatın ne kadar da içinde olduğunu göstermeye devam ediyor. Birçok teknolojik ürün savaş sırasında önemli noktalarda kullanıldı. Ancak son gelen haber oldukça ilginç.


Bir Ukrayna askeri, vücuduna gelen kurşundan iPhone sayesinde kurtuldu. Gelen kurşun akıllı telefonu delemedi. iPhone, kurşunu geçirmeyerek sağlamlığını zorlu şartlarda kanıtlamış oldu. Videoyu yükleyen hesap, esprili bir şekilde şu ifadeleri kullandı:

“Rus askerleri yeleklerinde vücut zırhı olarak plaka taşıyıcıları kullanmak yerine iPhone ve MacBook giymeye başlamalı. MacBook’ların yapı kalitesi göz önüne alındığında, aslında en azından bir veya iki mermiyi emebilmeleri gerekir.”

iphone savaş


iPhone’lar birçok özelliği ile savaş sırasında birçok avantaj sağlayabiliyor. Savaş ortasında Ukraynalı vatandaşların Apple’ın iPhone’umu Bul özelliğinden yararlandığı gelen bilgiler arasında. Öyle Ruslar evlerini yağmaladıktan sonra çalınan mallarını bulmalarına yardımcı olmak için bu özelliği kullanıyorlar.

Erdoğan’ın Putin’i bekletmesi gündemde: İngiliz medyasından çarpıcı yorum