iPhone telefon çelik yelek oldu ve hayat kurtardı!

Apple’ın akıllı telefonu iPhone, bir Ukraynalı askerin hayatını kurtarmasıyla gündeme oturdu.

iPhone

iPhone’lar, kimilerine göre dünyanın en iyi akıllı telefonu konumunda. Öyle ki bu görüşün altında ürünün kullanış olarak beğenilmesinin yanı sıra sağlamlığı da yatıyor. Öyle ki bu sağlamlık derecesi, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta bir bakıma test edildi.

iPhone 11 Pro, Ukraynalı askere gelen kurşunu engelledi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, teknoloji dünyasının hayatın ne kadar da içinde olduğunu göstermeye devam ediyor. Birçok teknolojik ürün savaş sırasında önemli noktalarda kullanıldı. Ancak son gelen haber oldukça ilginç.


Bir Ukrayna askeri, vücuduna gelen kurşundan iPhone sayesinde kurtuldu. Gelen kurşun akıllı telefonu delemedi. iPhone, kurşunu geçirmeyerek sağlamlığını zorlu şartlarda kanıtlamış oldu. Videoyu yükleyen hesap, esprili bir şekilde şu ifadeleri kullandı:

“Rus askerleri yeleklerinde vücut zırhı olarak plaka taşıyıcıları kullanmak yerine iPhone ve MacBook giymeye başlamalı. MacBook’ların yapı kalitesi göz önüne alındığında, aslında en azından bir veya iki mermiyi emebilmeleri gerekir.”

iphone savaş


iPhone’lar birçok özelliği ile savaş sırasında birçok avantaj sağlayabiliyor. Savaş ortasında Ukraynalı vatandaşların Apple’ın iPhone’umu Bul özelliğinden yararlandığı gelen bilgiler arasında. Öyle Ruslar evlerini yağmaladıktan sonra çalınan mallarını bulmalarına yardımcı olmak için bu özelliği kullanıyorlar.

Erdoğan’ın Putin’i bekletmesi gündemde: İngiliz medyasından çarpıcı yorum


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.