Marmaris Avrupa’da en ucuz tatil destinasyonu seçildi

Sterlin’in TL karşısında giderek değer kazanması Türkiye’yi cazip hale getiriyor. İngiliz Post Office Travel Money Marmaris’i en ucuz 16 destinasyon arasında en ucuzu seçti.

en ucuz tatil

Marmaris Avrupa’da en ucuz tatil destinasyonu seçildi

İngiliz Post Office Travel Money yıllık olarak yayımladığı Aile Tatili Raporu’nda Avrupa’nın tatil yapılabilecek en iyi destinasyonlarını belirledi.


Raporda seyahat şirketi Tui ile birlikte çıkartılan sahil barometresi belirlenirken aile yemeği, içecekler, güneş kremi, sivrisinek/böcek kovucu, kova ve kürekler, maske ve şnorkel seti dondurma, sezlong gibi  çeşitli plaj öğelerini içeren 12 genel tatil harcaması değerlendirildi.

En ucuzu Marmaris

marmaris

Aile tatil yapmak isteyen İngilizler için en çok ucuzlayan yer Türkiye’nin Marmaris bölgesi oldu. 16 popüler tatil beldesinin en ucuzu olan Marmaris’i ise Bulgaristan’ın Sunny Beach’i izledi.

En pahalı destinasyon İbiza

En pahalısı tatil destinasyonu ise İbiza olurken, İtalya Puglia en pahalı ikinci destinasyon oldu.

Post Office tarafından geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada da İngilizler için bütün ülkelerde tatil ucuzlarken en çok ucuzlayan yer Türkiye’nin Marmaris bölgesi olmuştu.

Dörtte üçünde fiyatlar arttı

Rapor, sterlinin değer kaybı nedeniyle 16 Avrupa destinasyonunun dörtte üçünde fiyatların arttığını gösteriyor. Öte yandan Marmaris’te yerel fiyatların 2019 yazına kıyasla iki katına çıktığını, ancak o zamandan bu yana Türk Lirası’ndaki düşüşün bu etkinin azalmasına yardımcı olduğunu öne sürüyor.

Şarap dahil iki kişilik akşam yemeği 16 pound

Çalışmaya göre Marmaris’te bir şişe yerel bira sadece 1,54 sterlinken, bir kadeh şarap ise sadece 1,84 pound.

Marmaris’te bir şişe şarap dahil, iki kişilik üç çeşit yemek, 16.02 pound’a mal oluyor.


İşte Post Office Travel Money’ın çalışmasına göre İngiliz turistler için en ucuz tatil destinasyonları:

  1. Marmaris, Türkiye
  2. Sunny Beach, Bulgaristan
  3. Algarve, Portekiz
  4. Cape Town, Güney Afrika
  5. Baf, Güney Kıbrıs
  6. Costa del Sol, İspanya
  7. Mombasa, Kenya
  8. Funchal, Madeira/Portekiz
  9. Siena, Malta
  10. Orlando, ABD

Turizmde Türkiye’ye en çok döviz bırakan ilk 7 ülke


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.