Süleyman Soylu: Festival adı altında bir dizi sahtekarın gayrikanuni olarak yapmak istediği hiçbir organizasyona devlet izin vermez

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun festival yasaklarına ilişkin tepkisine yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Festival adı altında bir dizi sahtekarın gayrikanuni olarak yapmak istediği hiçbir organizasyona devlet izin vermez” ifadelerini kullandı.

süleyman soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde 1-4 Eylül tarihinde 16 sanatçının katılımıyla düzenlenecek olan ‘Milyonfest Fethiye’nin Muğla Valiliği tarafından iptal edilmesinin ardından “Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz?” ifadeleriyle yasak kararına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “SSK (eski) Genel Müdürü, sözüm ona valileri tehdit etmiş” ifadelerini kullanan Soylu, “Festival adı altında bir dizi sahtekarın gayrikanuni olarak yapmak istediği hiçbir organizasyona devlet izin vermez” dedi.


Soylu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “SSK (eski) Genel Müdürü, sözüm ona valileri tehdit etmiş, Çok korkmuşlar(!) Festival adı altında bir dizi sahtekarın gayrikanuni olarak yapmak istediği hiçbir organizasyona devlet izin vermez Tehditlerin, oyunbazlığın, devlete sökmez. Valileri İMAMOĞLU ile karıştırdın galiba.”


KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın bu yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan ‘Milyonfest Fethiye’nin Muğla Valiliği tarafından iptal edildiğini duyurmasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Valileri keyfi yasak kararlarına karşı uyarmıştı.


Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları yazmıştı: “Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz? Yok öyle yağma. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!”

Türkiye’de son 4 ayda iptal edilen festivaller ve konserler