Ümit Özdağ’dan imama: Atatürk’ü anmayacak mıyız, rahmet okumayacak mıyız!

Ümit Özdağ, Büyük Taarruz’un 100. yılını kutladığımız 26 Ağustos’ta cuma namazı sırasında imama böyle tepki gösterdi: “Atatürk’ü anmayacak mıyız, rahmet okumayacak mıyız!”

Ümit Özdağ

Video aşağıda – Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cuma namazı sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayan imama tepki gösterdi. Özdağ, “Atatürk’ü anmayacak mıyız, rahmet okumayacak mıyız” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Malazgirt Zaferi konulu Cuma hutbesinde Atatürk’ü anmayan cami imamına tepki gösterdi.


İmama “Atatürk’ü anmayacak mıyız, rahmet okumayacak mıyız” diye seslenen Özdağ, imamın ısrarla anmaması üzerine “Atatürk’ün ruhuna fatiha” diyerek cemaate çağrıda bulundu.

Büyük Taarruz, Türk Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun Yunan kuvvetlerine karşı başlattığı genel saldırıdır. Bakanlar Kurulu taarruz kararını almış ve 14 Ağustos 1922 tarihinde kolordular taarruz için yürüyüşe geçmiş, 26 Ağustos 1922’de saldırı başlamış, 9 Eylül 1922’de Türk Ordusu İzmir’e girmiş ve 18 Eylül 1922’de de Yunan Ordusu’nun Anadolu’yu tamamen terk etmesiyle savaş sona ermiştir.


İşte o görüntüler:

Tarkan, Hadise, Feridun Düzağaç, Harun Tekin: Ünlü isimlerden Gülşen’in tutuklanmasına tepki


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.