Halı Modelleri

Yaşam alanlarınızı birbirinden farklı özelliklere sahip halı modelleri ile sıcak ve samimi bir ortama dönüştürebilirsiniz. Dekorasyonu bütünleştiren ve yaşadığınız ortamı yuvaya çeviren halı modelleri, her zevke uygun şekilde hazırlanır. Modern, klasik, el yapımı, kilim, yolluk gibi birçok farklı seçeneği bulunan halılar arasından evinizin dekorasyonuna uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Halı Modelleri

Halı Modelleri Nelerdir?

Halılar, farklı özelliklerine göre sınıflandırılır. Üretim şekline, iplik türüne, dokularına ve kullanıldığı mekana göre halı modelleri, bölümlere ayrılır. Üretim şekline göre incelendiğinde el dokuma, makine dokuma ve dijital baskı şeklinde sınıflandırılan halı modelleri sayılabilir. El dokuma, geleneksel düğüm yöntemini kullanırken, makine dokumada ise U ve V biçiminde sıkıştırılma tekniği tercih edilir. Dijital baskı ile hazırlanan halı modelleri, genellikle kaymaz taban ile birleştirilerek daha kullanışlı hale getirilir.

İplik türüne göre ayrılan halılar; yün, ipek, pamuk, akrilik, polyester gibi malzemelerden elde edilen seçenekleri içerir. Hammaddesinin maliyetli olması sebebiyle ipek halılar zor bulunur ve yüksek fiyata satılır. Sıvı emiciliği az olan polyester halılar, kolay temizlenir ve uygun fiyata elde edilir. Leke tutmayan özelliği ile öne çıkan akrilik halılar, yün gibi yumuşak ve konforludur.

Yaşam alanlarınızda kullandığınız ortama göre halıları sınıflara ayırabilirsiniz. Çocuk odası halısı, mutfak ve hol halısı, salon halısı gibi farklı şekilde bölümlere ayrılan halılar pratik bir kullanım sunar. Halı seçerken bazı özelliklere dikkat ederek doğru tercih yapabilirsiniz.

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam alanlarınıza şıklık ve konfor katacak halı modelleri için seçim yaparken bunlara dikkat etmelisiniz:

  • Halı seçerken kullanılan zemin yapısına, yaşam alanlarının dekorasyonuna ve halının sahip olduğu özelliklere dikkat edilmesi önemlidir. Mutfak, banyo, teras gibi su ile temas eden zeminlerde kaydırmaz tabana sahip halı modellerini değerlendirebilirsiniz.
  • Salon, çocuk odası, oturma odası gibi sık kullanılan yaşam alanlarında kolay şekilde temizlenen halılar, uygun bir seçim olur. Leke tutmayan, silinebilen ve hızlı şekilde kuruyan halı seçeneklerini özellikle çocuk odasında tercih etmeniz gerekir.
  • İplik yapısı ve uzunluğu, halı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli noktadır. Alerjenlere karşı hassas olan bireyler, daha az tüylü olan halı modellerini tercih edebilir. Bebek odalarında alerjenleri uzaklaştırmak için sık yıkanan kısa ipliklere sahip yolluk modellerini kullanabilirsiniz.
  • Halı seçerken yaşam alanlarınıza en uygun olan ebatları incelemeniz gerekir. Salon ve oturma odasında yer alan halılar, koltukların arasında kalmalıdır. Orta sehpa altında konumlandırılan halılar, koltukların önüne kadar uzanmalıdır.
  • Hol, antre, mutfak, banyo, balkon ve teras gibi alanlarda kolay temizlenen, hafif yapıya sahip, leke ve suya karşı dayanıklı yolluk modellerini tercih edebilirsiniz. Pratik bir kullanım sunan bu halı seçenekleri, yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirir.

Modern ve Klasik Desenli Halı Fiyatları

Her evin dekorasyonuna uyum sağlayan halı modelleri, farklı renk ve desenlerde sunulur. Modern dekorasyona sahip ortamlarda minimal tasarım çizgileriyle hazırlanan halı modellerini tercih edebilirsiniz. Klasik dekorasyonu sevenler için el dokuma, motifli salon halıları ideal bir seçim olur.

Halı modellerinin üretim şekline, iplik yapısına ve malzemesine göre fiyat aralığı değişiklik gösterir. Halı fiyatları, erişilebilir seçenekler ile her bütçeye hitap eder. Yaşadığınız ortamı sıcak bir yuvaya dönüştürmek, dekorasyonu eksiksiz şekilde tamamlamak için beğendiğiniz halı modelini uygun ödeme koşullarıyla satın alabilirsiniz. Apex Halı, kaliteli ve etkileyici halı modelleri, erişilebilir fiyat aralığı ve güvenli alışveriş deneyimi ile size geniş ürün seçeneği sunar. Hemen yaşam alanlarınıza en uygun olan halı modelini satın alabilir, evinizin konforunu en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.