Marmaris’e giden yangın söndürme helikopteri düştü

Marmaris’teki yangını söndürme çalışmalarına destek vermek için havalanan yangın söndürme helikopteri, Denizli’nin Çardak ilçesi yakınlarında düştü. 1 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Yangın Helikopteri

Kastamonu’dan Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına destek için giden yangın söndürme helikopterinin Denizli’nin Çardak ilçesi yakınlarında düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

DENİZLİ VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Denizli Valisi Ali Fuat Atik’ten açıklama geldi.


Atik, “İlimiz Çardak İlçesi sınırlarında bugün saat 16.10 sıralarında bir helikopterinin düştüğü bilgisi alınmıştır. Arama kurtarma ekipleri derhal olay yerine sevk edilmiştir. İlk tespitlere göre 1 kişinin ağır yaralı olduğu anlaşılmıştır. Diğer yaralılara sağlık ekiplerimiz müdahale etmektedir. Konu ile ilgili araştırma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

KURTARMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI


Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz da yangın helikopterinin ilçe merkezi yakınındaki Acıgöl alanına düştüğünü belirterek, “Helikopterde 7 personelin bulunduğu bilgisi var. Olayla ilgili kurtarma çalışmaları başlatıldı. Olay yerine hareket halindeyim” diye konuştu.

SON DAKİKA: Marmaris’te orman yangını