Sokak röportajında “Geçinemiyoruz” diyen kadın: Oyumuzu Erdoğan’a vereceğiz

Hayat pahalılığından şikayet ederek “Geçinemiyoruz” diyen kadın: “Erdoğan’ı çok seviyoruz, bize destek çıktı oyumuzu ona vereceğiz!”

Sokak röportajında

Video aşağıda – Sade Vatandaş isimli Youtube kanalında yayınlanan sokak röportajında “Geçinemiyoruz” diyen kadının “kime oy vereceksiniz?” sorusuna verdiği yanıt gündem oldu.

İstanbul Bağcılar’ da gündeme dair yapılan sokak röportajında AKP’li bir kadın “Çocuklarım okula başlayacak kırtasiye masrafları çok pahalı geçen sene 150 TL aldığım çanta şuan da 350 TL oldu. Her şey çok pahalı. Üst üste zam oluyor. Hiç indirim olmuyor. Kırtasiye alışverişine daha çıkmadım çok pahalı. Hayat zor” dedi. Muhabirin “Kime oy vereceksiniz?” sorusuna ise “Recep Tayyip Erdoğan. Biz onu çok seviyoruz. Her zaman bize destek çıktığı için ve Türkiye’ye yakışan Erdoğan’dır ” cevabını verdi.


Muhabir’in “Bütün Politikalar sayın Erdoğan’ın elinde. Ülkedeki fakirliğin de sebebi ekonomi, ekonomi de hükümete bağlı şuanda. Hükümette de Erdoğan var. Böyle bir zincir var aslında” sözlerinin üzerine kadın “Biz bunu bilmiyoruz ama Erdoğan insanlara çok yardım etti. Suriyelileri getirdi, destek açtı, kapıları açtı. Bu da yeterli” dedi.

Kendisinin Gaziantepli olduğunu, eşinin de Suriyeli olduğunu söyleyen kadın muhabirin “Eşiniz oy kullanıyor mu, vatandaşlık aldı mı?” sorusuna da “Evet kullanıyor, 5 yıl önce vatandaşlık aldı” yanıtını verdi.

İşte o röportaj:


Sokak röportajında 17 yaşındaki bir gencin söyledikleri:

Bakan Kirişci: Bu seçim çok önemli, öbür dünyaya gittiğimizde soracaklar