Sokak röportajında konuşan eski AKP’li kadın: Atatürk’ün laikliği getirmesi çok zekice ileri görüşlü bir kararmış!

Sokak röportajında konuşan ve daha önce AKP’ye oy verdiği için pişman olduğunu söyleyen kadın: “Ateist gelsin, inancı olmasın, önemli değil, oyum onadır. Atatürk çok ileri görüşlüymüş, laikliği tesis etmiş. Bunu bir dindar olarak söylüyorum.”

Sokak röportajı

Video aşağıda – Adana’da bir sokak röportajında Hadi Soralım kanalına konuşan, daha önce AKP’ye oy verdiğini söyleyen ve pişman olan kadın şöyle konuştu:

Çok pişmanım, bin pişmanım!

• Bence Türkiye bugün tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Ben de AK Parti’ye oy verdim. Fanatik derecesinde seviyordum. Cumhurbaşkanlığı’nda bile oyumu Evet olarak kullandım. Çok pişmanım, bin pişmanım! Kendimi suçlu hissediyorum. Çevremde de konuşuyorum gerektiği gibi.


• Artık bu durumu kimsenin görmemesi imkansız. Bu yapılanların din adına yapılması beni çok üzüyor. Bunun dinle alakası yok!

“Ateist gelsin ülkeyi güzel yönetsin, adaleti temsil etsin, oyum onadır.”

• Diğer insanlar düşünebilir “Dindar insanlar geldi böyle yaptı.” Ben şimdi gerçekten öyle düşünüyorum. Ateist gelsin gerçekten ülkeyi böyle güzel yönetsin, inancı olmasın hiç önemli değil, ama adaleti temsil etsin oyum onadır.

Muhabirin, “Bir ülkeyi yönetecek profilin inançlı ya da herhangi bir dine mensup olması gerektiğine mi inanıyordunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

• Alnı secdeye değiyor, vicdan sahibidir, merhamet sahibidir diye düşünüyordum. Ama benim bu düşüncem tamamıyla altüst oldu. Kesinlikle bu düşüncenin yanlış olduğunu anladım.

“Laiklik, Atatürk’ün ileri görüşlülüğünü ispat eden bir karar”

Atatürk laikliği getirerek gerçekten çok isabetli bir karar vermiş din ve devlet işlerini ayırarak. Demek ki bu kadar tehlikeliymiş. Çok zekice alınmış, ileri görüşlü olduğunu ispat eden bir karar laikliği tesis etmesiymiş, bunu bir dindar olarak söylüyorum.


İşte o sokak röportajı:

Sokak röportajında “Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?” sorusuna böyle yanıt verdi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.