Sokak röportajında konuşan eski AKP’li kadın: Atatürk’ün laikliği getirmesi çok zekice ileri görüşlü bir kararmış!

Sokak röportajında konuşan ve daha önce AKP’ye oy verdiği için pişman olduğunu söyleyen kadın: “Ateist gelsin, inancı olmasın, önemli değil, oyum onadır. Atatürk çok ileri görüşlüymüş, laikliği tesis etmiş. Bunu bir dindar olarak söylüyorum.”

Sokak röportajı

Video aşağıda – Adana’da bir sokak röportajında Hadi Soralım kanalına konuşan, daha önce AKP’ye oy verdiğini söyleyen ve pişman olan kadın şöyle konuştu:

Çok pişmanım, bin pişmanım!

• Bence Türkiye bugün tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Ben de AK Parti’ye oy verdim. Fanatik derecesinde seviyordum. Cumhurbaşkanlığı’nda bile oyumu Evet olarak kullandım. Çok pişmanım, bin pişmanım! Kendimi suçlu hissediyorum. Çevremde de konuşuyorum gerektiği gibi.


• Artık bu durumu kimsenin görmemesi imkansız. Bu yapılanların din adına yapılması beni çok üzüyor. Bunun dinle alakası yok!

“Ateist gelsin ülkeyi güzel yönetsin, adaleti temsil etsin, oyum onadır.”

• Diğer insanlar düşünebilir “Dindar insanlar geldi böyle yaptı.” Ben şimdi gerçekten öyle düşünüyorum. Ateist gelsin gerçekten ülkeyi böyle güzel yönetsin, inancı olmasın hiç önemli değil, ama adaleti temsil etsin oyum onadır.

Muhabirin, “Bir ülkeyi yönetecek profilin inançlı ya da herhangi bir dine mensup olması gerektiğine mi inanıyordunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

• Alnı secdeye değiyor, vicdan sahibidir, merhamet sahibidir diye düşünüyordum. Ama benim bu düşüncem tamamıyla altüst oldu. Kesinlikle bu düşüncenin yanlış olduğunu anladım.

“Laiklik, Atatürk’ün ileri görüşlülüğünü ispat eden bir karar”

Atatürk laikliği getirerek gerçekten çok isabetli bir karar vermiş din ve devlet işlerini ayırarak. Demek ki bu kadar tehlikeliymiş. Çok zekice alınmış, ileri görüşlü olduğunu ispat eden bir karar laikliği tesis etmesiymiş, bunu bir dindar olarak söylüyorum.


İşte o sokak röportajı:

Sokak röportajında “Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu?” sorusuna böyle yanıt verdi