Antik Mısırlılar 3 bin yıl önce UFO mu gördüler?

Mısır’da Set I’in tapınağında bulunan 3 bin yıllık hiyerogliflerin üstündeki semboller gündem oldu. Bazı uzmanlar, Antik Mısırlıların bu sembolleri görerek çizdiğini öne sürerken, bazıları da bunların sadece ‘isim yazmak için kullanılan piktogramlar olduğunu öne sürdü.

Antik Mısırlılar ufo

Antik Mısırlılar 3 bin yıl önce UFO mu gördüler?

Mısır’ın Abydos kentindeki Set I’in tapınağında bulunan 3 bin yıllık hiyerogliflerin görüntüsü gündem oldu.


Daha önce Mısır’da piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığı iddiaları gündem olmuş, konuyla ilgili birçok komplo teorisi üretilmiş, kitaplar yazılmış, belgeseller çekilmişti.

Bugün ise ortaya çıkan hiyeroglif görüntülerinde görülen, uçağı ve hatta uzay mekiğini andıran semboller gündeme oturdu.

Antik Mısırlılar 3 bin yıl önce uçak mı, UFO mu gördüler?

İngiliz The Sun gazetesi, konuyla ilgili uzmanlarla görüşürken, Mısırlıların bu modern uçakları görmüş olmaları veya en azından görüntülerine sahip olmaları gerektiğine dair kanıtlar olduğunu yazdı.

Yani eğer bu teoriler doğruysa, tam 3 bin yıl önce uzay mekiği hatta uçak görmüş bunu resmetmiş olmalarından söz ediliyor… Peki bu nasıl mümkün olabilir?


helikopter hiyeroglifi

Bunlar birer kanıt niteliğinde mi?

Manchester’ın Paranormal Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Stephen Meera, Londra’nın Westminster kentinde düzenlenen bir konferansta hiyerogliflerin görüntülerini paylaştı. UFO uzmanı olarak da tanınan Meera’nın gösterdiği görüntüler ise kısa sürede gündem oldu.

Uçağa benzer figürleri gösteren Meera, “Bunlar bir dümen ve bir kanat mı? Bu bir helikoper mi? Ben bunu söylemiyorum. Ancak bu görüntüleri neden eklemişler? Nereden bulmuşlar veya görmüşler mi?” diye sordu.

piramit ufo

Meera’nın görüntüleri kısa sürede sosyal medyada da gündem olurken, komplo teorisyenleri o dönem UFO’ların görülmüş olabileceği ile ilgili iddialar sundu.

Sadece firavun isimleri mi?

firavun

İngiliz The Sun gazetesi de konuyu incelerken, dünya dışı varlıkların dahil olduğu iddiasını araştıran bir blogun yazısına dikkat çekti. “Rain is Cool” blogu tarafından aktarılana göre, bu semboller sadece Firavun isimlerinin yazılışıydı.

antik mısırlılar ufo

Hiyerogliflerde Firavunlar Seti I ve Ramesses II de dahil olmak üzere birçok ismin uzun hali yazılıydı. Blogun iddiasına göre, “Firavunların beş adı vardı. Her isim genellikle belirli piktogramlarla başlıyordu ve o yüzden bu semboller kullanılmıştı.”

antik mısır ufo


Piktografi temelde çivi yazısı gibi biraz uzam olan ve fonotik harfler veya belirleyici uyaklar kullanılarak oluşturulan bir sisteme verilen ad olarak biliniyor. Çivi yazısında ve hiyeroglifik yazılarda piktogramlar bulunur.

Korkunç B planı: Güneş’i karartmanın yolları araştırılıyor


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.