Disney Plus’ın Atatürk dizisi ilk fragmanı yayınlandı

Aras Bulut İynemli’nin başrolde olduğu Disney Plus platformunun Atatürk dizisinden ilk fragman paylaşıldı. Dizi tam 1 yıl sonra platformda izlemeye sunulacak.

Atatürk dizisi

Fragman videosu aşağıda – Disney Plus platformunun daha Türkiye’ye girmeden önce gündeme gelen Atatürk dizisi için ilk fragman geldi. Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla oldukça duygu ve coşku yüklü bir dizi bizleri bekliyor.

Aras Bulut İynemli başrolde

Bir mini dizi tarzında hazırlanacak olan Atatürk yapımının yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstlendi. Mustafa Kemal Atatürk rolünü ise Bulut Aras İyinemli oynayacak. Annesi Zübeyde Hanım rolünde Songül Öden yer alırken Ali Rıza Efendi rolü ise Mehmet Günsür’ün.


Atatürk dizisi ne zaman yayına girecek?

Dizinin tema müziklerinin dünyaca ünlü sanatçı Hans Zimmer tarafından besteleneceği gündeme gelmişti. Yine Emma Watson’un da rol üstlenmesi bekleniyor. Ayrıca La Casa De Papel’den tanıdığımız Helsinki yani Darko Peric de dizide olacak. Toplamda 6 bölüm olacak dizi her bölümü 48-63 dakika arasında olacak. Atatürk dizisi 29 Ekim 2023 tarihinde erişime açılacak.

Aras Bulut İynemli kimdir? Hangi yapımlarda yer aldı?

Aras Bulut İynemli

Patos reklamında da oynayan Aras Bulut İynemli, başka bir reklam filminde İtalyan futbolcuyu canlandırırken yönetmen Zeynep Günay Tan‘ın dikkatini çekmiş, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin deneme çekimlerine çağrılmış ve deneme çekimlerinde başarılı olmuştur.

Aras Bulut İynemli, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakterini canlandırdı. Bu dizide senaryo gereği ilerleyen bölümlerde müzisyen olmuş ve İyi Düşün Taşın şarkısını coverlamış ve yeni şarkılar bestelemiştir.

2012 yılında çekimleri tamamlanan, 2013 Mart ayında Türkiye’de gösterime giren Mahmut ile Meryem filminin başrolüdür.


2013 yılında Çağan Irmak tarafından keşfedilmiş ve Deniz Celiloğlu ile “Tamam mıyız?” adlı filmde başrol oynamıştır. Eleştirmenler tarafından canlandırdığı engelli İhsan karakteri ve oyunculuğu beğenilmiştir.

2013-2014 yılları arasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid olarak rol almıştır.

Maral: En Güzel Hikayem, yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı, TV8’in ilk iç yapımlar dizisidir. Dizinin ilk bölümü 5 Mart tarihinde seyircilere sunulmuştur. 21 Mayıs’ta sezon finali yapmıştır.

2016-2017 yılları arasında Show TV’de yayımlanan İçerde adlı dizide Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Bu dizide Mert Karadağ/Umut Yılmaz karakterlerini canlandırmıştır.


2017-2021 yıllarında Çukur adlı dizide Yamaç Koçovalı adlı başrol karakteri canlandırmıştır. 2019 yılında 7. Koğuştaki Mucize adlı sinema filminde ”Memo” karakterini canlandırmıştır.

Disney Plus toplam abone sayısında ilk kez Netflix’i geride bıraktı