Kapadokya’da balona binemeyen Türklere böyle seslendi: “Vay garibim yerlilerim vay”

Kapadokya’da uçuş bileti 220 Euro olan balonlara binemeyen Türkleri videoya çeken vatandaş: “Vay garibim yerlilerim vay. Bakıp hiç hayatı da sorgulamıyorlar. ‘Onlar uçuyor da biz niye uçamıyoruz’ demiyorlar.”

kapadokya balona

Video aşağıda – Turistlerin akın ettiği Kapadokya’nın vazgeçilmezlerinden balon turları fiyatlarıyla çok tartışılıyor. Balon turlarının fiyatı, kişi başı 190-220 Euro arasında değişiyor.

Ortalama 3 bin 700 lira olan balon turlarıyla ilgili sosyal medyada bir vatandaşın paylaştığı video gündem oldu.


“VAY GARİBİM YERLİLERİM VAY”

Balonlar uçuşunu seyreden Türkleri cep telefonuyla kayda alan vatandaş, “Vay garibim yerlilerim vay. Bakıp hiç hayatı da sorgulamıyorlar. ‘Onlar uçuyor da biz niye uçamıyoruz’ demiyorlar” dedi.

Vatandaş, “Şimdi balon biter, BİM’den tavuk alırlar Avonos’un orada yerler, ‘Kapadokya da taş, kayaymış’ diyerek giderler” diye konuştu.

İşte o video:

https://twitter.com/who98408150/status/1576582792095223809


Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Kapadokya her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Kapadokya’nın simgelerinden biri haline gelen balon turları pahalı olduğu için yabancı turistler uçuyor, Türkler ise izlemekle yetiniyor.

Kapadokya’daki peri bacaları iş makineleriyle yıkılıyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.