Kapadokya’da balona binemeyen Türklere böyle seslendi: “Vay garibim yerlilerim vay”

Kapadokya’da uçuş bileti 220 Euro olan balonlara binemeyen Türkleri videoya çeken vatandaş: “Vay garibim yerlilerim vay. Bakıp hiç hayatı da sorgulamıyorlar. ‘Onlar uçuyor da biz niye uçamıyoruz’ demiyorlar.”

kapadokya balona

Video aşağıda – Turistlerin akın ettiği Kapadokya’nın vazgeçilmezlerinden balon turları fiyatlarıyla çok tartışılıyor. Balon turlarının fiyatı, kişi başı 190-220 Euro arasında değişiyor.

Ortalama 3 bin 700 lira olan balon turlarıyla ilgili sosyal medyada bir vatandaşın paylaştığı video gündem oldu.


“VAY GARİBİM YERLİLERİM VAY”

Balonlar uçuşunu seyreden Türkleri cep telefonuyla kayda alan vatandaş, “Vay garibim yerlilerim vay. Bakıp hiç hayatı da sorgulamıyorlar. ‘Onlar uçuyor da biz niye uçamıyoruz’ demiyorlar” dedi.

Vatandaş, “Şimdi balon biter, BİM’den tavuk alırlar Avonos’un orada yerler, ‘Kapadokya da taş, kayaymış’ diyerek giderler” diye konuştu.

İşte o video:


Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Kapadokya her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Kapadokya’nın simgelerinden biri haline gelen balon turları pahalı olduğu için yabancı turistler uçuyor, Türkler ise izlemekle yetiniyor.

Kapadokya’daki peri bacaları iş makineleriyle yıkılıyor!