Onur Şener cinayeti infial yarattı: “Kendini herkesin sahibi sanan bir tür oluştu”

Ankara’da bir eğlence mekanında istekte bulundukları şarkıyı bilmediği gerekçesiyle darp edilerek katledilen müzisyen Onur Şener’in ölümüne sanat ve siyaset dünyasından isimler sert tepki gösterdi.

onur şener

Ankara Çayyolu’ndaki bir eğlence mekanında dün gece bürokrat oldukları öğrenilen üç kişi istekte bulundukları şarkıyı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i ağır yaraladı. Şener, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Şener’in ölümünün ardından sanat ve siyaset dünyasından isimlerin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları ‘güvende değiliz’ paylaşımlarıyla tepki gösterdi.


Haluk Levent: Katillerden ikisi Çalışma Bakanlığında müfettiş, bir tanesi TAI da çalışıyor

Barış Atay: Kendini her şeyin, herkesin sahibi sanan bir tür oluştu

TİP Milletvekili Barış Atay: “Kendini her şeyin, herkesin sahibi sanan bir tür oluştu. Kadının, çocuğun, hayvanın, girdiği mekanın, arabasını koyduğu kaldırım kenarının… Fütursuz, anlayışsız, tahammülsüz, saygısız ve en kötüsü; tehlikeli bir tür… Bu tür karşısında o kadar kendi başımızayız ki!”

Hayko Cepkin: Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor

Hayko Cepkin: “Beş para etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, yalandan başka cümle kuramayanların dünyasında, maalesef bir emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı manipüle ede ede basitleştirdiniz. Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor.”

Gülben Ergen: Toplumun tüm ışıklarına acımasızca bir bir kurşun sıkıyorlar

Gülben Ergen: “Giydiği kıyafetten, yazdığı şarkı sözlerinden, sahnedeki repertuarından, fikrinden, zikrinden toplumun tüm ışıklarına acımasızca, bir bir kurşun sıkıyorlar!!!”


Öldürülen Onur Şener’in arkadaşı yaşananları anlattı

İstekte bulunulan şarkıyı söylemediği gerekçesiyle öldürülen müzisyen Onur Şener’in arkadaşı Batuhan Eskicioğlu, yaşananları “Önce dışarıya bir grup çıktı. Sonra da tartışmalar yaşanmaya başladı. Cam kırılma sesi duyduk. Onur yere düştü o an” ifadeleriyle anlattı. Olayın diğer tanıklarından Zekiye Altan, “Kendisinden bir şarkı istenmiş, bilmediğini ifade etmiş o da. Onlar da program bitişinde Onur’u beklemişler” ifadelerini kullandı.

Ankara’da istekte bulunulan şarkıyı söylemediği gerekçesiyle saldırıya uğrayan şarkıcı Onur Şener hayatını kaybetti. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, Şener’in arkadaşı Batuhan Eskicioğlu, yaşananları anlattı.

İHA’nın aktardığı habere göre Şener’in arkadaşı Batuhan Eskicioğlu, “O gece buraya yemek yemeye gelmiştik. Tam da olayın başlangıç anlarıydı. Önce dışarıya bir grup çıktı. Sonra da tartışmalar yaşanmaya başladı. Cam kırılma sesi duyduk. Onur yere düştü o an. Kanı durdurmaya çalıştılar. Şah damarı kesilmiş. Polis geldi, birkaç kişiyi gözaltına altına aldılar. Durumu ağırdı, kanlar içerisindeydi. Kafasında cam kırıkları vardı ve kan akıyordu sürekli. Müdahale ettiler ama o saatten sonra yapacak bir şey yok” dedi.

Eskicioğlu, şöyle devam etti: “İyi bir insandı. Sohbetimiz vardı sürekli. Kimseyle bir sıkıntı yoktu. Müzikle uğraşan bir adamdı. Kavganın istek şarkının çalınmamasından ötürü çıktığını sanmıyorum. Başka bir meseleden ötürü kavgayı çıkarmış olabilirler. Arkadaşları ve ailesi geldi. Feryat ettiler. Polis geldikten sonra ortam biraz yatıştı.”

“PROGRAM BİTİŞİNDE ONUR’U BEKLEMİŞLER”


Olayın diğer tanıklarından Zekiye Altan, “Onur çok zarif ve beyefendi birisiydi. Medeniyet seviyesi yüksekti. Kendisini tanırdım. Mahallemizde müzisyendi. Hep beraber dinlemeye gelirdik. Kendisinden bir şarkı istenmiş, bilmediğini ifade etmiş o da. Onlar da program bitişinde Onur’u beklemişler. Tahrik edici konuşmuşlar. Şişeyi kırıp Onur’un şah damarına saplamışlar. Biz kendisini tanırdık, centilmen ve zarif birisiydi. Kötü tarzda bir evlat değildi. Husumeti yoktu kimseyle” diye konuştu.

Eczanede hiç tanımadığı kadına saldıran erkek: Yürürken bana yol verdi, bu hoşuma gitmedi