X ve K harfleri arasındaki gizli Y harfini 10 saniyede bulun

Bu zeka testini sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler çözüyor. Sadece 50 kişiden biri ‘X’ ve ‘K’ harflerinin arasında gizlenen ‘Y’ harfini 10 saniye içinde bulabiliyor.

X ve K harfleri

Yunan matematikçi, filozof, fizikçi, mühendis, astronom ve büyük mucit olan Arşimet bir zeka meraklısıydı. Zeka oyunları temelde her seferinde matematiksel denklemler değil yaratıcılık gerektiren bir bulmaca şeklidir.

Doğada rekabetçi iseniz ve eğlenceye ve arkadaşlara gönül veriyorsanız, zeka oyunları tam size göre. Ve şimdi biraz alışılmışın dışında düşünün, ‘X’ ve ‘K’ cümlesindeki gizli ‘Y’ harfini bulmak için tüm duyularınızı harekete geçirin.


‘X’ VE ‘K’ GRUBUNDA GİZLİ ‘Y’ HARFİNİ BULABİLİR MİSİNİZ?

Zeka oyunları, kafada bir gıdıklama ile alışılmadık bir düşünme biçimi gerektirir, ancak bazen nitel ve nicel düşünmeyi de içerir. Yukarıdaki görüntünün aksine, ‘X’ ve ‘K’ harflerinden oluşan grupta gizli ‘Y’ harfini tespit etmeniz gerekiyor. Cevap hemen önünüzde olsa da, harflerin tüm çerçevesi ve hizalaması çok hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor. Ve iki kez denemeden önce bir cevap aramayın.

Zeka Oyunları bir hayat dersinden daha geride değildir. Algılarınızı ve görüş alanınızı denemeyi öğrenirsiniz. Hayat, iyi problem çözme becerileri gerektirdiğinden ve beyin oyunları oynamak, eleştirel düşünme becerilerini artırmanın yanı sıra yeni çözümler keşfetmeye yardımcı olur. Bu beyin bulmacasında olduğu gibi, sadece herhangi bir akıl yürütmeye, toplamaya veya çıkarmaya değil, tüm labirentin hızlı bir şekilde incelenmesine ihtiyacınız var.


Zeka bulmacasının cevabı:

y harfi nerede


Resim 6 satır ve 21 sütundan oluşuyor, yani toplam 126 harf var. Gizli ‘Y’ harfi 6. sıra ve 17. sütunda bulunuyor.

İki resim arasındaki 10 farkı 33 saniyede bulun | Daha fazla test için tıklayın || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram