Almanya’dan gelen vatandaş: Siz buna nasıl dayanıyorsunuz?

Almanya’dan gelen vatandaş ezber bozdu: “Sabah 100 Euro bozduruyoruz, öyle lüks bir şey de yiyip içmiyoruz genel ihtiyaçlar. Akşam 5 gibi 20 TL kalıyor cebimizde. Siz buna nasıl dayanıyorsunuz? Almanya’da şu durum olsa kimse hükümeti orada tutmaz.”

Almanya'dan gelen

Video aşağıda – Almanya’dan gelen bir vatandaşın sokak röportajında yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekti.

“ÇOK LÜKS BİR KAZANÇLA GELMİYORUM”

Ülke ekonomisi üzerine açıklamalar yapan kadının açıklamaları şu şekilde;


“Ben inanın çok lüks bir kazançla gelmiyorum buranın normal standartlarında çalışıp 4 kere gelebiliyorum buraya. Uçak biletleri çok yüksek. ”

“100 EURO BOZDURUYORUM, AKŞAMA 20 TL KALIYOR”

Açıklamalarına devam eden vatandaş şöyle konuştu;

“Buraya geliyorum 100 euro bozduruyosunuz sabah 8’de, akşam üzeri saat 4 5’te cebinizde kalan 20 TL.  o da kahve içip gezdiğimiz şekilde. Bunu nasıl yapıyo bu insanlar ben hayret ediyorum ve durumdan çok memnunsunuz. Almanya’da şu durum olsun yemin ediyorum hükümeti yerinde koymaz kimse. Ya Türkiye’deki insanlar kendilerine bu mağdur durumu hoş görüyor.”

“BENİM ÇOCUĞUM 5 ÜLKE GEZDİ”

Almanya’dan gelen vatandaş gençlerin durumu ile ilgili şu çarpıcı ifadeleri kullandı;


“Soruyorum çocuklara, benim çocuğum 5 ülke gezdi, Avusturya’ya Beşiktaş’ın maçına gidiyor, cebimden para ödemedim, devlet parasını veriyor, okul harçlığını ödüyor, izne gelirken izin paramızı veriyor, yani bunlara siz niye layık görmüyorsunuz arkadaşlar kendinize ya, neyiniz eksik? Avrupa’da yaşayanlardan neyiniz eksik?”

Sokak röportajında konuşan 12 yaşındaki çocuk: “Suriyelilere kırmızı kalem bile veriyorlar ama benim kalemim yok”