En Çok Tercih Edilen Yemek Takımı Modelleri

Yemek takımları hem ailece yemek yenen günlerde hem de konukların ağırlandığı özel günlerde, bir masada en çok ön plana çıkan öğeler arasında. Yemek takımı modelleri gerek farklı renk ve tasarımları gerek de içerdiği parça sayısıyla sunumların vazgeçilmezi. Peki yemek takımını yenilemek isteyenler ya da çeyiz alışverişi yapanlar için, en çok ilgi gören modeller hangileri?

yemek takımı

İlgi gören trend yemek takımı model ve renkleri

Yemek takımları seçimi yapmak, bazen kararsız bırakan bir konu olabilir. Sofralara ahenk katan yemek takımlarında renge, modele, desen ve işlemelere göre farklı alternatifler ön plana çıkıyor. Misafirperverliğini göstermek isteyenler için, sunumun ön planda bir öğesi olan yemek takımları ihtişamlı ve özel sofralar için tercih ediliyor. Renkli yemek takımlarının yanı sıra, siyah ve beyaz yemek takımları evin renk yapısına göre düşünülebilir.

Geometrik desenli modeller, kare formda yemek takımları da aynı şekilde dekoratif konseptle yakından ilişkili. Üretildiği malzemeye göre porselen yemek takımları en çok tercih edilen model, bunun nedeni uzun ömürlü ve çok dayanıklı olması. Seramik, cam modeller ise sofralarda göz alıcı bir tarz sunuyor.

Yemek takımı kaç parçadan oluşmalı?

Yemek takımlarında parça sayısı, ihtiyaç duyulan öğelere göre değişebiliyor. 4 kişilik ya da 6 kişilik yemek takımlarında 18 parçalık setler olduğu gibi 24 parçalı setler de mevcut. Modern ve klasik tarza hitap eden yemek takımlarında, 6 kişilik takımlar genellikle küçük aileler için uygun. 12 kişilik yemek takımları ise doğum günü ya da diğer özel günlerde tercih ediliyor.

Parça sayısına göre yemek takımlarında 18 parça en küçük ürün grubunu kapsıyor. 48 parçalık yemek takımları ise kalabalık ortamlarda eksiksiz bir sunum için tercih edilebilir. Sağlam ve kaliteli malzemeden üretilmiş, renk ve boyutları masaya, evin konseptine uygun modeller sofralarda fark yaratıyor.

Porselen yemek takımlarında en çok tercih edilen marka olan Kütahya Porselen, online satış sitesi üzerinde birbirinden özel ürünleri internete özel fiyatlarla satıyor. Markanın satış sitesini inceleyerek, ihtiyaç duyduğunuz takımları keşfedebilirsiniz. En ucuz yemek takımını bulmak için fiyata göre sıralama yapmak mümkün.