Çekici insanların yalnız kalmasının 5 nedeni!

Çekici insanların “yalnız olamayacaklarına” dair yaygın düşünce, yalnız kalmalarına neden oluyor!

Çekici erkek

Bazı bilimsel çalışmalar “güzel” kadınların ve “yakışıklı” erkeklerin gündelik yaşamda bazı avantajlara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle milyonlarca insan, “çekici insanların” hayatlarında her şeyin dört dörtlük olduğu gibi yanlış bir düşünceye kapılıyor. Oysa çekici insanların da yaşamları boyunca karşılaştıkları pek çok sorun var. Özellikle de romantik ilişkiler söz konusu olduğunda.

Çekici olarak nitelendirilen insanların büyük bir bölümü, “yalnızlıkla” mücadele ediyor. Peki ama neden?


1. Güzel/yakışıklı olmaları göz korkutucu

Pek çok insan için, çekici olmayan insanlarla iletişim kurmak çok daha kolay. Çünkü güzel kadınlar veya yakışıklı erkekler, karşılarındaki insanın gözünü korkutuyor. Bu durumun ortaya çıkmasına neden olan tek şey ise çekicilikleri! Pek çok insan, özellikle reddedilme korkusu nedeniyle çekici bulduğu insanlarla iletişim kurmaktan kaçınıyor.

2. Çoğu insan, çekici insanları güvenilmez buluyor

Bazı araştırmalar, çekici insanların ilişkilerinde sıklıkla “kıskançlık” ve “güvensizlik” sorunları yaşandığını ortaya koyuyor. Çünkü insanlar, özellikle de romantik ilişkiler söz konusu olduğu zaman çekici insanların güvenilmez kişiler olduğunu düşünüyor. İşte bu nedenle yalnızlık, çekici insanlar için kronik bir sorun haline gelebiliyor.

çekici kadın

3. “Yalnız olmadıkları” düşünülüyor

Çekici insanlara dair bu yaygın düşünce, onların yalnız olmalarının en temel sebepleri arasında. Çoğu insan, güzel bir kadından veya yakışıklı bir erkekten hoşlansa dahi, karşısındaki kişinin mutlaka bir ilişkisi olduğunu düşünüyor.

4. Çekici insanlar, partnerlerine güvenmekte zorlanıyor

Çünkü çekici insanların pek çoğu, partnerlerinin yalnızca onların fiziksel görünüşlerine değer verdiğini düşünüyor. Buna bağlı olarak ilişkilerinde pek çok problemle karşılaşıyor, özellikle güven sorunları yaşıyorlar.

5. Kibirli olarak algılanıyorlar


Özellikle de aynı anda hem çekici hem de utangaç olan insanlar! Çekici insanlar, yeni insanlarla tanıştıklarında ve “sınırlara” özen gösterdiklerinde genellikle “kibirli,” en azından “umursamaz” olarak nitelendiriliyorlar. Bu nedenle çekici olmak, bu insanlar için zaman zaman büyük bir dezavantaj haline gelebiliyor.

Çekicilik araştırması: Kadınlar kaslı erkek seviyor ancak bir şartları daha var!