Çekici insanların yalnız kalmasının 5 nedeni!

Çekici insanların “yalnız olamayacaklarına” dair yaygın düşünce, yalnız kalmalarına neden oluyor!

Çekici erkek

Bazı bilimsel çalışmalar “güzel” kadınların ve “yakışıklı” erkeklerin gündelik yaşamda bazı avantajlara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle milyonlarca insan, “çekici insanların” hayatlarında her şeyin dört dörtlük olduğu gibi yanlış bir düşünceye kapılıyor. Oysa çekici insanların da yaşamları boyunca karşılaştıkları pek çok sorun var. Özellikle de romantik ilişkiler söz konusu olduğunda.

Çekici olarak nitelendirilen insanların büyük bir bölümü, “yalnızlıkla” mücadele ediyor. Peki ama neden?


1. Güzel/yakışıklı olmaları göz korkutucu

Pek çok insan için, çekici olmayan insanlarla iletişim kurmak çok daha kolay. Çünkü güzel kadınlar veya yakışıklı erkekler, karşılarındaki insanın gözünü korkutuyor. Bu durumun ortaya çıkmasına neden olan tek şey ise çekicilikleri! Pek çok insan, özellikle reddedilme korkusu nedeniyle çekici bulduğu insanlarla iletişim kurmaktan kaçınıyor.

2. Çoğu insan, çekici insanları güvenilmez buluyor

Bazı araştırmalar, çekici insanların ilişkilerinde sıklıkla “kıskançlık” ve “güvensizlik” sorunları yaşandığını ortaya koyuyor. Çünkü insanlar, özellikle de romantik ilişkiler söz konusu olduğu zaman çekici insanların güvenilmez kişiler olduğunu düşünüyor. İşte bu nedenle yalnızlık, çekici insanlar için kronik bir sorun haline gelebiliyor.

çekici kadın

3. “Yalnız olmadıkları” düşünülüyor

Çekici insanlara dair bu yaygın düşünce, onların yalnız olmalarının en temel sebepleri arasında. Çoğu insan, güzel bir kadından veya yakışıklı bir erkekten hoşlansa dahi, karşısındaki kişinin mutlaka bir ilişkisi olduğunu düşünüyor.

4. Çekici insanlar, partnerlerine güvenmekte zorlanıyor

Çünkü çekici insanların pek çoğu, partnerlerinin yalnızca onların fiziksel görünüşlerine değer verdiğini düşünüyor. Buna bağlı olarak ilişkilerinde pek çok problemle karşılaşıyor, özellikle güven sorunları yaşıyorlar.

5. Kibirli olarak algılanıyorlar


Özellikle de aynı anda hem çekici hem de utangaç olan insanlar! Çekici insanlar, yeni insanlarla tanıştıklarında ve “sınırlara” özen gösterdiklerinde genellikle “kibirli,” en azından “umursamaz” olarak nitelendiriliyorlar. Bu nedenle çekici olmak, bu insanlar için zaman zaman büyük bir dezavantaj haline gelebiliyor.

Çekicilik araştırması: Kadınlar kaslı erkek seviyor ancak bir şartları daha var!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.