Depremin vurduğu Adıyaman’da bir ev sahibi, korkudan eve giremeyen kiracıları evden çıkardı

Depremin vurduğu Adıyaman’da bir ev sahibi, korkudan eve giremeyen kiracılarını “Evdeki eşyaları boşaltın, evi başkasına kiralayacağım” diyerek sokağa attı. Çadırda yaşayan kiracılar, eşyalarını koyacak yer arıyor.

depremin kiracıları

Video aşağıda – Depremin vurduğu Adıyaman’da bir ev sahibi, korkudan eve giremeyen kiracıları evden çıkardı!

Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla yaşanan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin yıkım yarattığı illerden biri de Adıyaman oldu. Kentte enkaz çalışmaları yürütülmeye devam ederken, bu süreçte dahi ev sahibi-kiracı kavgaları son bulmadı.


“Çift ev sahiplerinin evi boşaltılması gerektiğini iddia etti”

Kentte bir binanın ikinci katında kiracı olarak yaşayan Habib-Zeliha Vural çiftinin 4 kişilik ailesi, deprem sonrası çadırda yaşamaya başladılar. Show Haber’in haberine göre çift, dün sabah ev sahiplerinden aldıkları telefonla ikinci yıkımı yaşadı. Çift, ev sahiplerinin onları apar topar evden çıkartmak istediğini iddia etti.

“Nereye giderlerse gitsinler”

Ev sahibinin evden çıkartma isteğine tepki gösteren Zeliha Vural, “Ailecek gelip bize saldırdılar, küfrettiler” diye konuştu. Sözlerini sürdüren Vurak, ev sahibinin kızının kendisine “Nereye giderlerse gitsinler” dediğini öne sürerek, “Çok ayıp ama. Bugün o gün değil ki; bugün can pazarı. Biz şaşırdık vallahi. Bir daha sanki deprem başımızı yıktı” dedi.

“Mal derdine düşmüş adam”

Konuşmakta güçlük çeken Habib Vural ise “‘Eşyalarınızı çıkarın, boşaltıp nereye giderseniz gidin’ diyor. Mal derdine düşmüş adam” dedi.

Ev sahibi: Üç aile dışarıdayız, benim çadırım da yok


Ev sahibi ise kendisinin de depremzede olduğunu belirterek “Üç aile dışarıdayız. Benim çadırım da yok. Mümkünse bana çadır bulun o zaman. Benim köyüm de yok” diye konuştu.

Evladının giysilerine sarılarak bağırdı: Herkes donakaldı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.