Adıyamanlı depremzede: Avrupa bizi kıskanıyormuş. 4 gündür bir kepçe niye gönderemiyorsun? Hem de partinin adamıyız biz

Adıyamanlı depremzede: “Avrupa bizi kıskanıyormuş. Avrupa seni kıskanıyor da 4 gündür sen niye bir kepçe gönderemiyorsun? Hem de partinin adamıyız biz.”

Adıyamanlı depremzede

Video aşağıda – Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ilde büyük bir yıkıma sebep oldu. Açıklanan son resmi verilere göre, 3381 kişi depremde hayatını kaybetti. Depremden sonra binlerce vatandaş deprem bölgelerine yardım bekliyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da da şiddetli şekilde hissedildi. İlk depremin etkisi henüz atlatılamamışken Türkiye ikinci bir deprem ile sarsıldı.


İkinci deprem 7.6 büyüklüğünde saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gerçekleşti.

AFAD Başkanı Yunus Sezer 3 bin 381 vatandaşın, meydana gelen depremlerden dolayı yaşamını yitirdiğini açıkladı.

YARDIM ÇIĞLIKLARI

Pazartesi sabaha karşı 4 sularında Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerde de can ve mal kayıplarına neden olan depreme yönelik arama kurtarma çalışmaları ikinci günde de devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken yüzlerce vatandaş yardım gelmesi için sosyal medyada çağrı yapmaya devam ediyor.

Adıyamanlı depremzedeler BBC Türkçe’ye konuştu. Bir depremzedenin “Avrupa bizi kıskanıyormuş. Avrupa seni kıskanıyor da 4 gündür sen niye bir kepçe gönderemiyorsun? Hem de partinin adamıyız biz” sözleri dikkat çekti.


Haberin tamamı:

Uzmanlar yorumladı: Yüzyılın en ölümcül depremleri arasında!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.