Dramın en net görüntüsü: Vatandaşlar enkaz altından çıkarılacak yakınlarını bekliyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli depremler Maraş’ta bulunan Ebrar Sitesini enkaza çevirdi. Sosyal medyada yayınlanan videoda ise depremin 11. gününde iş makineleri söz konusu sitede çalışma başlatırken bazı vatandaşların enkaz altından çıkarılacak olan yakınlarını bekledikleri görüldü.

Dramın en net

Video aşağıda – Dramın en net görüntüsü: Vatandaşlar enkaz altından çıkarılacak yakınlarını bekliyor. Görüntüleri CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya paylaştı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 şehirde yıkıma sebep oldu. 30 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti, on binlerce kişi yaralandı. Enkaz çalışmaları, depremin 11’inci gününde de devam ediyor.


Arama kurtarma çalışmalarından zaman zaman sevindirici haberler gelse de bazı vatandaşların hala enkaz altında kaldığı bildiriliyor.

Depremin şiddetiyle yıkıma uğrayan en büyük yerlerden birisi de Kahramanmaraş’ta bulunan Ebrar Sitesi oldu.

Sosyal medyada yayınlanan videoda yıkılan sitenin adeta enkaza döndüğü gözler önüne serildi. Öte yandan bazı vatandaşların enkaz altından çıkarılacak olan yakınlarını bekledikleri görüldü.


O anları gösteren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Bir grup teyzemiz çıkacak yakınlarını bekliyor. Hayat bir yandan devam ediyor. Acısıyla tatlısıyla, çok garip duygular içerisindeyim. Hala umutla çıkacak yakınlarını bekleyen insanlar var” dedi.

Evladının giysilerine sarılarak bağırdı: Herkes donakaldı!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.