Hataylı gençler duvarlara bu yazıyı yazmaya başladı

Depremde büyük yıkım alan kentlerimiz arasında yer alan Hatay’da birçok insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Zorunlu olarak doğdukları topraklardan ayrılan Hataylı gençler ise duvarlara “Yeniden döneceğiz Hatay” yazmaya başladı.

Hataylı gençler

Türkiye tarihinin ve asrın en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş depreminden sonra en büyük yıkımı alan kentlerimizden biri Hatay oldu. İskenderun ve Antakya’da binlerce bina yıkıldı. Depremde canını kurtaranlar da kentteki durum nedeniyle başka illere gitmek zorunda kaldı.

Hataylı gençler ise doğdukları kenti terk etmeleri nedeniyle çok üzgünler. Zorunlu olarak doğdukları topraklardan ayrılan Hataylı gençler ise duvarlara “Yeniden döneceğiz Hatay” yazmaya başladı.


“Şimdilik gidiyoruz, geri geleceğiz”

dönecez hatay

Ayrıca Hataylı genç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şimdilik gidiyoruz, geri geleceğiz. Geride bıraktıklarımızın hatrına seni yeniden inşa edeceğiz.” dedi.

Öte yandan sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda “Şimdilik gidiyoruz, geri geleceğiz. Geride bıraktıklarımızın hatrına seni yeniden onaracağız”, “Yeniden döneceğiz Hatay” gibi yazıların duvara yazıldığı görüldü.

https://twitter.com/Aysenurcesurrrr/status/1624797608047681536


https://twitter.com/EdibeArslan6/status/1625817015880491010

Faruk Aksoy: Köklü aileler Hatay’ı terk ediyor, mültecilerin hakim olmasına müsaade edilmemeli!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.