İngiltere Savunma Bakanı tarih verdi: Savaş geliyor!

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, savaşın İngiltere’nin kapısında olduğunu belirterek ülkesinin her şeye hazırlıklı olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Savaş geliyor

İngiltere, Savunma Bakanı Ben Wallace’un savaş uyarısını konuşuyor…

Ukrayna savaşının birinci yıl dönümünde The Sun gazetesine konuşan İngiliz bakan dünyanın artık kesinlikle daha tehlikeli, daha istikrarsız ve daha güvensiz bir yer olduğu konusunda uyarıda bulundu ve tüyler ürperten bir tahminde bulundu.


Tarih verdi: Savaş bu 10 yılın sonunda geliyor

“Savaş bu 10 yılın sonunda geliyor. İster soğuk olsun, ister sıcak hazır olmamız gerekiyor. Savunmaya daha fazla harcama yapmamız gerekiyor” diyen Wallace “Sadece caydırıcı olabilmek için, hazır, donanımlı ve müttefiklerinizin yanında yer almanız gerektiğini kabul etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Özgürlük bedava değildir”

İngiliz bakanın sözleri Ukrayna’ya yapılan milyonlarca sterlin değerinde teçhizat ve cephane yardımının peşinden ülkede büyük yankı uyandırdı. İngiliz gazeteleri Batı ve Rusya arasında gerilimin giderek yükseldiğine dikkat çekti.

İngiltere’nin bundan sonra olabilecek her şeye hazır olması konusunda ısrar eden Wallece “Özgürlük bedava değildir” dedi.

“Ukrayna’ya savaş uçağı gönderilmeyecek”

Wallace ayrıca İngiltere’nin Ukrayna’ya Typhoon jetlerini göndereceği iddialarını yalanladı.

Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Savunma Bakanı ülkesinin Ukrayna’ya RAF Typhoon jetlerini göndermeyi planlamadığını belirtirken, İşçi Partisi, savaş uçakları konusunda alınan karar ne olursa olsun hükümeti destekleyeceğini duyurdu.


Wallace Sun gazetesine verdiği röportajda Ukrayna’ya verdikleri desteğin devam edeceğini vurgulayarak, “İngiltere’nin Rusya’ya mesajı, asla pes etmediğimiz ve bir yere gitmediğimizdir” dedi.

2023 kehanetleri: Pandemiyi bilen medyumdan tahminler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.