Kahramanmaraş ve depremden etkilenen illerden gelen ilk görüntüler

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gaziantep’te 6 ve üzeri büyüklüğünde artçı sarsıntılar kaydedildi. Bölgeden ilk görüntüler gelmeye başladı.

Deprem görüntüler

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 7,4 büyüklüğündeki deprem saat 4:17’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşti.

AFAD’a göre 7,4 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 7,5 merkez üssünü Gaziantep olarak duyurdu.


6 üzeri büyüklüğünde artçılar meydana geliyor

Depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. Yine AFAD’ın paylaştığı bilgiye göre saat 04:28’de yani ilk sarsıntıdan 10 dakika sonra Gaziantep Nurdağı merkezli 6,6 büyüklüğünde büyük bir artçı sarsıntı meydana geldi.

04:36’da ise Gaziantep İslahiye merkezli 6,5 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı kaydedildi.

Kandilli Rasathanesi tarafından son paylaşılan bilgilere göre saat 04:58’de Gaziantep Kazıklı-İslahiye merkezli 5,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı kaydedildi.

Sarsıntılar birçok kentte hissedildi. Bölgeden gelen son görüntüler ve bilgilere göre birçok binanın yıkıldığı, enkaz altında kalan vatandaşlar olduğu belirtiliyor.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve diğer birçok ilden hissedilen büyük sarsıntı sonrası yataklarından kalkan vatandaşlar sokaklara çıktı.

İşte bölgeden gelen ilk görüntüler:

https://twitter.com/HHamzaCetin/status/1622412273707892737?s=20&t=0wM_9HVophD0fiwzWOOUSQ


https://twitter.com/denizfyavuz/status/1622418290407624705?s=20&t=upd2Bcv7AsJu3veyGgBMiA

Kahramanmaraş’ta 7,4 büyüklüğünde deprem


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.