Malatya’da deprem: Birçok bina yıkıldı, ölü ve yaralılar var

Malatya”nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12:04’te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle ilk belirlemelere göre 29 bina yıkıldı, 1 kişi hayatını kaybetti, 69 yaralı var. Arama-kurtarma çalışmaları 7 binada yoğun bir şekilde devam ediyor.

Malatya Yeşilyurt deprem

Kandilli ve AFAD son depremler listesine göre Malatya Yeşilyurt merkezli şiddetli bir deprem yaşandı. Şiddetli sarsıntı Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman gibi çevre illerden de hissedildi.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12:04’te meydana gelen deprem 5.6 büyüklüğünde gerçekleşti. Depremin derinliği yerin 6.96 km derinliğinde kaydedildi. Yüzeye oldukça yakın olan sarsıntı çevre illerde de şiddetli hissedildi.


AFAD tarafından yer alan bilgiye göre Malatya depremi yeni deprem değil şiddetli artçı sarsıntı. Sarsıntı nedeniyle bazı ağır hasarlı binalar yıkıldı. Malatya’da yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Son gelişme: Malatya’da eşya almak için eve girip enkaz altında kalan baba ve kızı, çalışmalar sonrası sağ olarak kurtarıldı. Malatya’daki depremde enkaz altında kalan Ali Şahingil kurtarıldı.

MALATYA DEPREMİ ÖLÜ VE YARALI BİLGİSİ

AFAD Başkanı Yunus Sezer: 1 kişi hayatını kaybetti, 69 yaralı var. Arama-kurtarma çalışmaları 7 binada yoğun bir şekilde devam ediyor. Maraş depreminden itibaren neredeyse 3 dakikada bir artçı sarsıntıyla karşı karşıya kalıyoruz. Vatandaşlarımıza daha önce de duyurmuştuk; hasar gören binalardan uzak durmaları yönünde. Artçılar devam ediyor, hasarlı binaların yıkılması söz konusu. Vatandaşlarımız bu binalardan uzak dursunlar.


AFAD: Malatya’daki depremde ilk belirlemelere göre 29 binanı yıkıldı.

Gündem


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.