Malatyalı depremzede: Faizleri sileceğiz diyorlar, yahu ne faizi, insanların evleri yıkılmış

Malatyalı depremzede ağlamamak için kendini zor tuttu: “25 kişi bir çadırda yatıyoruz. Binlerce çadıra ihtiyacımız var. ‘Faizleri sileceğiz’ diyorlar. Yahu ne faizi, insanların evleri yıkılmış, ana parayı kim ödeyecek.”

Malatyalı depremzede

Video aşağıda – Malatyalı depremzede: Faizleri sileceğiz diyorlar, yahu ne faizi, insanların evleri yıkılmış…

Meral Akşener’in Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere ziyaretleri bugün de sürdürüyor. Akşener, bugün de Malatya’da depremzedelerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Güvenlik güçlerini de ziyaret eden Akşener, polislerden kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı ve “Allah yardım etsin” dedi.


Akşener’in dinlediği bir yurttaş, “Milletin çadıra ihtiyacı var. Malatya’da bir şey yok. 25 kişi bir çadırda yatıyoruz. Binlerce çadıra ihtiyacımız var. Acil 60-70 tane ihtiyacımız var” dedi ve kentteki çadır ihtiyacına dikkat çekti.

Akşener, yurttaşa, “Benim yapabileceğim şu an sınırlı ama bunu ilgililere ileteceğim. Biz, İYİ Parti olarak STK gibi çalışıyoruz, durumumuz budur” yanıtını verdi.


Aynı yurttaş, deprem mağdurlarının kredi borçlarına ilişkin, “Diyor ki ‘Ben faizlerini sileceğim’. Yahu yazık, bunların evi yıkılmış, anapara ödeyecek durumu mu var” diye konuştu. Başka bir yurttaş, “Benim hem dükkanım yıkılmış hem evim yıkılmış. Bir haftadır yardım işleriyle uğraşıyoruz” dedi.

Faruk Aksoy: Köklü aileler Hatay’ı terk ediyor, mültecilerin hakim olmasına müsaade edilmemeli!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.