THY İstanbul seferlerine kar iptali!

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı uçuşlarında 5-6 Şubat tarihlerinde toplam 238 sefer iptal edildi. İptal edilen seferlerle ilgili THY’den açıklama yapıldı.

THY İstanbul

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da etkili olması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı‘ndan 5 ve 6 Şubat tarihlerinde toplam 238 seferini iptal etti.

THY Basın Müşavirliği’den yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları dolayısıyla İstanbul kalkışlı ve varışlı toplam 238 uçuşun iptal edildiği duyuruldu. Açıklamada, İstanbul’da beklenen kar yağışı nedeniyle MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı gereği, İstanbul Havalimanı’nda 5 ve 6 Şubat tarihlerinde sefer iptalleri olduğu belirtilerek,


“İstanbul Havalimanı kalkış ve varışlı, 238 sefer iptali yapılmıştır. Bunların 72’si iç hat, 166’sı dış hat seferidir. Operasyon gereği, iptal sayılarının artması muhtemeldir. Misafirlerimiz uçuşlarıyla ilgili güncel bilgiye, uçuş sorgulama ekranlarımız üzerinden uçuş numarasını ve parkur bilgilerini girerek ulaşabilirler” ifadelerine yer verildi.

İptal edilen seferlerle ilgili yolcu hakları

THY’den yapılan açıklama şöyle:

Uçuşu iptal edilen yolcularımıza tanınan haklar:

Uçuşları iptal olan yolcularımız uçuş aksaklıkları sayfasında yer verilen haklardan yararlanabilirler.

Bilet değişiklik işlemleri 

  • Bilet değişiklik işlemlerinizi mobil uygulamamızı veya internet sitemizi kullanarak yapabilirsiniz. Değişiklik işleminizi bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Bilet iade işlemleri 

  • İade işlemlerinizi biletinizi satın aldığınız satış kanalı (Mobil uygulama, internet sitesi, çağrı merkezi, satış ofisleri veya acenteler) üzerinden yapabilirsiniz.
  • Mobil uygulamamız, internet sitemiz veya çağrı merkezimiz üzerinden satın aldığınız biletlerin iade işlemlerini bu bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Uçuşu iptal edilmeyen yolcularımıza sağladığımız ayrıcalıklar:

03 Şubat 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 05 Şubat 2023 – 06 Şubat 2023 tarihlerinde İstanbul Havalimanı kalkışlı, varışlı ve aktarmalı tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı yolcularımızın, 20 Şubat 2023 (dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla aşağıdaki ayrıcalıklar sağlanacaktır:

1. Değişiklik talepleri: 


a. Tarih değişikliği: Tarih değişiklik işlemleri, herhangi bir ücret farkı ve ceza bedeli alınmadan, yeni uçuş tarihi en geç 05 Mart 2023 (dâhil) olmak koşuluyla yapılabilecektir.

b. Güzergâh değişikliği: Güzergâh değişiklik işlemleri, herhangi bir ücret farkı ve ceza bedeli alınmadan, yeni uçuş tarihi en geç 05 Mart 2023 (dâhil) olmak koşuluyla yapılabilecektir. (Yeni rezervasyonun aynı güzergah bölgesinde olması koşuluyla) Örneğin, İstanbul – Paris biletinizi, İstanbul – Amsterdam olarak değiştirebilirken; İstanbul – Paris biletinizi İstanbul – New York olarak değiştiremezsiniz.

c. Bilet değişiklik işlemleri: Bilet değişiklik işlemlerinizi mobil uygulamamızı veya internet sitemizi kullanarak yapabilirsiniz. Değişiklik işleminizi bu bağlantıyıkullanarak yapabilirsiniz.

2. İade talepleri: 

a. Hiç kullanılmamış biletlerin ücreti (ücret kuralına bakılmaksızın) tamamen iade edilecektir.

b. Kısmi olarak kullanılmış, yani uçulmamış güzergâhlar bulunan biletlerdeki gerçekleşmemiş uçuşların ücret iadesi yapılacaktır.

c. Bilet iade işlemleri:

  • İade işlemlerinizi biletinizi satın aldığınız satış kanalı (Mobil uygulama, internet sitesi, çağrı merkezi, satış ofisleri veya acenteler) üzerinden yapabilirsiniz.
  • Mobil uygulamamız, internet sitemiz veya çağrı merkezimiz üzerinden satın aldığınız biletlerin iade işlemlerini bu bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Bu ayrıcalıklar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet yolcuları için geçerlidir.

AKOM’dan İstanbul için yoğun kar uyarısı: Fırtınayla gelecek!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.