Deprem bölgesindeki öğrencisine “Bırak yahu! Sanki atom bombası atıldı” diyen öğretim üyesi görevinden uzaklaştırıldı

Deprem bölgesindeki öğrencisine “Sanki atom bombası attılar” diyen öğretim üyesi görevinden uzaklaştırıldı.

Sanki atom bombası

Video aşağıda – Düzce Üniversitesi öğretim görevlisinin deprem bölgesindeki öğrenciyle konuşması dikkat çekti: “Bırak yahu! Sanki atom bombası atıldı!”

İddiaya göre Düzce Üniversitesinde görev yapan bir akademisyen öğrencilerine “Firmalarla röportaj yapma” ödevi verdi. Bunun üzerine deprem bölgesinde bulunduğunu belirten Batuhan adlı öğrenci ödevi yapamacağını belirtince akademisyenler arasında dikkat çekici bir diyalog gerçekleşti.


“BIRAK YAHU! SANKİ ATOM BOMBASI ATILDI”

Akademisyen “Bırak yahu! Sanki atom bombası atıldı!” diye karşılık verdi. Depremden kaynaklı cezaevinde konakladığını belirten öğrencisine “Cezaevinde tabi yer bulamazsın! Neden cezaevine girdin?” diyen akademisyene depremden etkilenen öğrenci “Kalacak yerim yok hocam” dedi.

“BU MU BULDUĞUN ÇÖZÜM”

Depremden etkilenen öğrencisinin halinden ısrarla anlamayan akademisyen “Kalacak yer bulamayıp da cezaevine mi girdin, bu mu bulduğun çözüm!” diyerek öğrencisini zorlamaya devam etti.

O konuşmaların kaydı sosyal medyada yayılırken birçok kesimden tepki gördü.

Öğretim üyesi görevinden uzaklaştırıldı

Deprem bölgesindeki öğrencisine “Sanki atom bombası attılar” diyen öğretim üyesi hakkında soruşturma başlatıldı.

Batuhan B. bir firmanın insan kaynakları birimi ile yapması gereken röportajı deprem nedeniyle yapamadığını söyledi. Batuhan B. deprem nedeniyle firma olmadığını belirtirken, Ö.S. ise, “Allah Allah sanki atom bombası attılar” dedi. Batuhan B. ise hiçbir firma kalmadığı yönünde ısrar etti. Konuşmaların sosyal medyada yayınlanmasının ardından tepkiler oluştu.

Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Bir öğrencimiz ile öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle ilgili öğretim üyesi hakkında rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.


İşte o video kaydı:

İzlediği film depremde hayatını kurtardı: Canlı çıkan tek kişi benim!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.