İki adet Antep fıstığına 3 TL ödedi, izleyenleri güldürdü

Kuruyemiş grubunun hemen hemen en pahalı ürünlerinden biri olan Antep fıstığının satış fiyatı gündem oldu.

Antep fıstığına

Kuruyemiş grubunun hemen hemen en pahalı ürünlerinden biri olan Antep fıstığı da astronomik rakamlara ulaşan fiyatıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Antep fıstığının fiyatına dikkat çekmek için video kaydına alan bir kişinin diyaloğu izleyenleri güldürdü.


O anları kameraya kaydeden ikili görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede viral olan görüntüler binlerce kez izlendi.

İşte o görüntüler:

https://twitter.com/komedyahaber/status/1631551192852574208

Antep fıstığı nasıl yetişiyor?


Antep fıstığı kendi ağacının meyvelerinden yetiştirilir. Bu ağacın krem renginde olan kabuğunun içinde bordo ve yeşil renklerle kaplı meyvesi bulunur. Antep fıstığı ağacı yapısı itibarıyla iklim ve sıcaklık değişimlerinden fazla etkilenmez. Sadece nemli iklimlerde verim düşük olur. Antep fıstığı ağacı yaklaşık olarak 10 metreye kadar büyüyebilir. İklimsel olarak incelendiğinde antep fıstığı yazların sıcak ve kuru olduğu iklimleri sever. Soğuğa karşı da oldukça dayanıklı olan antep fıstığı ağacı kışların görece soğuk ve kuru olduğu yerler de yüksek verim verir. Toprak yapısı olarak derin, tınlı ve kısmen kireçli diyebileceğimiz toprak yapılarında gelişir. Kök yapısı kuvvetli olan bu ağaç çöl bitkisi olmasından dolayı da topraktaki tuz oranına karşı toleranslıdır. Toprağın iyi drene edilmiş olması önemli bir detaydır.

TÜİK, Şubat enflasyon (TÜFE) verilerini açıkladı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.