Malatya’da 3 yıllık “Lüks” diye satılan sitenin kolonlarından tahta parçaları çıktı!

Malatya’nın en lüks sitelerinden biriydi. Depremden sonra 3 yıllık sitenin kolonlarından tahta çıktı!

Malatya lüks

Video aşağıda – Malatya’da meydana gelen depremde hasar alan 3 yıl önce inşa edilen tanıtımında “Lüks” diye pazarlanan binanın kolonlarının arasından tahta parçaları çıktı.

172 dairelik 4 bloktan 4 blok olarak inşa edilen binalar, Kahramanmaraş depremlerinin ardından ağır hasarlı olarak tespit edildi. Dışarıdan bakıldığında sağlam görünen binanın kolonlarında, kolon demirlerinin bağlanmadığı ve betonun içinde ise tahta olduğu ortaya çıktı.


“Yönetmeliğe uygun insa edilmemiş”

Bloktaki tüm binalardaki durumun aynı olduğu tespit edilirken 4 bloğun yönetmeliğe uygun yapılmadığı ve düzgün denetlenmediği de ortaya çıktı. Sitedeki binaların yıkılmak üzere olduğu görülürken canlarını kurtaran vatandaşlar sorumlulara tepki gösterdi.


Sitede oturan vatandaşlar, milyonlarca lira verdikleri evlerinden eşyalarını bile alamadan kaçmak durumunda kaldı. Bundan sonraki süreç yargıda devam edecek.

Gözaltına alınan Prof. Övgün Ahmet Ercan, yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.