Meral Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak önerdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi’nde Meral Akşener’le görüştü. Buluşmanın ardından açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Meral Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak önerdiğini açıkladı.

imamoğlu yavaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmeye gitti.

Yavaş ve İmamoğlu’nun Akşener’e ziyaretini ardından, Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde 14:00’te başlaması planlanan toplantının saati 15:00’e alındı.


Bu arada, dün geceden itibaren liderler arasında da görüşme trafiği yürütüldü. Babacan ve Davutoğlu’nun Akşener ile ayrı ayrı görüştükleri öğrenildi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan açıklama

Görüşmenin ardından açıklama yapan İmamoğlu “Saygıdeğer Genel Başkan Akşener’i ziyaret ettik. Bugün bu ziyaretimizi değerli genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye’mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde, memleketin geleceği açısından altılı masanın, stratejisinin varlığının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu öneme binaen buradayız. Akşener ile duygularımızı paylaştık” dedi.

Mansur Yavaş ise “Bizler millet ittifakının belediye başkanlarıyız. Masada yaşanan olayları seyretme imkanımız yok. Bir araya gelip, Ankara’yı, İstanbul’u kazandık. Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Millette tekrar bir araya gelinme arzusu var. Genel başkana ilettik, değerlendirecekler” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan açıklama

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu düzenlediği basın tolantısında “Genel Başkanımız Meral Akşener milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir kuşatıcı kapsayıcı yeni bir öneriyi Millet İttifakı’na sunmuştur. İki belediye başkanının seçilecek 13. Cumhurbaşkanı’nın yetkili icracı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması önerisi iletilmiştir” dedi.


Millet İttifakı toplantısı saat 15:00’e ertelendi

Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı adayını bugün açıklıyor

Millet İttifakı, henüz kesinleşmese de 14 Mayıs’ta yapılacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayını bugün açıklayacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, geçen hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını reddetmesiyle başlayan tartışmaların ardından ittifak bugün bir araya gelecek.

Ancak Akşener’in toplantıya katılıp katılmayacağı hala net değil.


Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliği yapacak. Toplantının ardından Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Saat 14:00’teki toplantı, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın İYİ Parti Genel Merkezi’nde Meral Akşener’i flaş ziyareti nedeniyle saat 15:00’e ertelendiği belirtiliyor.

Gündem


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.