Muhalefet liderlerini tehdit eden Hizbullah destekçisi gözaltına alındı

Batman’da yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayıp, muhalefet liderlerini ‘kafalarını kesmekle’ tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu gözaltına alındı.

Hizbullah destekçisi

Video aşağıda – Batman’da sokak röportajında kendisini Hizbullahçı olarak tanıtıp, “Cihada hazır olduğunu” belirten İ.C.K. isimli erkek, tarikat ve cemaatlerin kapatılması gerektiğini söyleyen muhalefet liderlerini “Onların kafaların keseriz” diyerek ölümle tehdit etmişti.

Seçimler yaklaşırken Cumhurbaşkanı adaylarına ve ekonomiye dair yapılan sokak röportajında konuşan bir kişi dehşet veren sözler sarf etti. Sen Konuş isimli Youtube kanalının Batman’da yaptığı röportajda konuşan adam, “Biz Hizbullahçıyız, onların kafalarını keseriz” diye konuştu.


Batman Başsavcılığı soruşturma başlattı

İ.C.K.’ye tepkiler çığ gibi büyürken, Batman Başsavcılığı soruşturma başlattığını bildirdi.

AA’nın haberine göre İ.C.K, soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Batman İl Başkanlığı da yaptığı yazılı açıklamada, İ.C.K’nin partileriyle bir ilişkisinin olmadığını duyurdu.

ÖZÜR DİLEDİ

Akşam saatlerinde yeni bir video yayınlayan Batmanlı vatandaş bu kez özür diledi.

Röportaj sırasında kendisinden önce başka birisinin devlete karşı konuştuğunu iddia eden vatandaş o sözleri sinirle söylediğini dile getirerek hiçbir terör örgütüne mensup olmadığını Türk halkından özür dilediğini dile getirdi.

SEÇİMLERİ KAYBETMİŞ


Muhalefeti “kafa kesmekle” tehdit eden Hizbullahçı İsmail Cevher Kasımoğlu’nun 2019 seçimlerinde Batman’da muhtar adayı olarak seçimlere katıldığı ve seçimleri Batman’ın ilk kadın muhtarı Fatma Türkan karşısında kaybettiği anlaşıldı.

Tunceli Belediyesi’nde işçi maaşı 21 bin 200 liraya yükseldi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.