Yaz Hazırlıkları Başlasın: Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Yaz ayları enerjisiyle şimdiden insanı mutlu etmeye yetiyor. Ancak yaz aylarında, özellikle plaj kenarında güneş ışınlarına karşı korunabilmek önemli. Peki farklı SPF seviyelerine sahip güneş kremi seçenekleri içinde hangisini tercih etmeli? Yüz güneş kremi, vücut güneş kremi seçenekleri içinde size uygun olan modelleri seçerken neler önemli bakalım.

güneş kremi nasıl seçilir

Güneşten Korunmak İçin Koruyucu Bakım Ürünlerini Tercih Edin

Güneş ışınları, D vitamini sentezine neden olmasıyla, faydaları yadsınamayacak bir doğal kaynak. Ancak güneş ışınlarının içeriğinde yer alan UVA ve UVB ışınları cilt açısından ciddi riskler teşkil ediyor. Birçok kişi, güneş koruyucu krem ürünlerinin sadece güneşin yoğun olduğu dönemlerde kullanılacağını düşünüyor. Ancak güneş ışınlarının az yoğun olduğu anlarda dahi uygun SPF seviyesine sahip koruyucular kullanmalısınız. Genellikle, güneş koruyucu ürünler güneşe çıkmadan en az yarım saat önce kullanılmalı. Vücut güneş kremi ve yüz güneş kremi ürünleri, yaz aylarında iki saatte bir yenilenmeli. Özellikle terleme veya suya girme durumunda koruyucuları tazelemek önemlidir.

Vücut Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Vücut güneş kremi, güneşin zararlı ışınlarına karşı vücudun genelini koruyan önemli bir bakım ürünüdür. Cilt bakım ürünleri içinde, yaz aylarında tercih edilen vücut güneş kremi, güneşin cilt üzerindeki yaşlandırıcı etkisini en aza indirir. Yaz aylarının ardından bronz görüntü herkesin istediği bir şey ancak UVA UVB ışınları, cilt üzerinde kansere dahi uzanan bir dizi riski tetikliyor. D vitamini sentezi ne denli önemli olsa da bunun için güneşte 15 dakika durmak yetiyor. Yüksek koruma faktörü içeren vücut güneş kremi, içindeki filtrelerle cildi koruyor. Geniş spektruma sahip güneş kremi ürünleriyle cildinizi iyi bir şekilde koruyacaksınız.

Yüzü Etkili Bir Şekilde Koruyan Güneş Kremleri

Vücudun büyük kısmı güneşe karşı korunuyor ancak yüzümüz güneş ışınlarının etkili olduğu dönemlerde, tehlikeye daha açık bir bölgedir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmak adına dört mevsim yüz güneş kremi kullanmak gerekiyor. Yüz güneş kremi kullanımının önlediği başlıca konular içinde güneş yanığı, cilt lekeleri ve cilt kanseri geliyor. Sun protection factor yani SPF seviyesi uygun yüz güneş kremi ürünlerini tercih etmelisiniz. Sonrasında, güneşin en yoğun olduğu dönemlerde dahi etkili bir koruma sağlamış olacaksınız.

Güneş kremi, vücut ve yüz güneş kremi ürünlerinde hem içerik bakımından kaliteli, hem de ortaya çıkan sonuç bakımından etkili kaliteli ürünlere Sephora online satış mağazasında ulaşabilirsiniz.

İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.