Spor fantezisi hastanede bitti!

Hindistan’da yaşayan bir spor tutkunu, kaslarını geliştirme planını abartınca hastanelik oldu. Penis kaslarını büyütmek isteyen adam tıp literatürüne girdi.

spor fantezisi

Vücudundaki diğer kasların yanı sıra penisini de büyütmek için egzersiz yapan adam tıp literatürüne girdi. Penisinin etrafındaki kasları kuvvetlendirmek için 3 kilogram ağırlığındaki halter ağırlığının ortasındaki deliğe yerleştirerek kaldırmaya çalışan adamın penisi metal ağırlığa sıkıştı.

Panik olan 24 yaşındaki adam penisini metal ağırlıktan kurtaramayınca hastaneye gitti. Urology Case Reports isimli tıp dergisinde de yer alan vakanın detayları da gündem oldu. Makalede görüşlerini paylaşan doktorlar, adamın penisini henüz erekte olmadığı bir anda metal ağırlığın deliğine yerleştirdiğini ve penisi erekte olunca da sıkıştığını belirtti.


Akrabalarıyla hastaneye gitti

Başta hafif olan ağrı ve şişliği “heyecanla” görmezden gelen adamın daha sonra ağrısı artınca hastaneye gitmek zorunda kaldı. Panik olan adama akrabaları da hastanede eşlik etti.

İki saatlik zorlu bir ameliyatın ardından metal ağırlık çıkarıldı. Doktorlar, ağrı kesici jel, ilaçlar ve cerrahi müdahaleye başvurmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Bilim insanları, sporcunun bu merakının daha kötü sonuçlanabileceğini ve “ucuz atlattığını” söyledi.


Doktorlar, “Penisin sıkışması, penise giden kan akışının kesilmesi veya engellenmesi anlamına gelir. Bu durum kısmi veya tam ampütasyona yol açabilir. Kangrene sebep olabilir” dedi.

İlginç araştırma: Erkeklerin penis boyu ile ilgili yalan söylemesi, kadınların libidosunu düşürüyor


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.