İlginç araştırma: Erkeklerin penis boyu ile ilgili yalan söylemesi, kadınların libidosunu düşürüyor

İlginç araştırma: Erkeklerin penis boyu konusunda yalan söylemesi, kadınların libidosunu düşürüyor. Araştırmaya göre ortalama olarak erkekler, gerçek penis boyunun uzunluğunun 5,8 santim fazlasını söylüyor.

penis boyu

Yeni yapılan bir araştırma, bazı erkeklerin penis boyu ile ilgili yalan söylediğini, bu durumun kadınların libidosunu düşürdüğünü ortaya koydu.

Daily Star’ın haberine göre; yeni bir araştırma, yaklaşık bin kadın ve erkeğin penis boyutuyla ilgili düşüncelerini analiz etti.


Innerbody tarafından yapılan araştırmaya göre, doğrulanmış ortalama penis boyutu 15,6 santimetre iken, her dört erkekten biri penisinin uzunluğunu abartarak söylüyor. Araştırmaya göre ortalama olarak erkekler, gerçek penis boyunun uzunluğunun 5,8 santim fazlasını söylüyor.

Erkeklerin yarısı, boyut beklentilerini karşılamak için cinsel performansa yönelik ilaçlar kullandığını da söyledi.

Penis büyüklüğünün erkekler tarafından önemli bulunduğunun sonucuna varılan araştırmada, bu soru kadınlara da sordu.


Kadınların yüzde 35,4’ü “hayır” yanıtını verirken, yüzde 39’u, bunun bazen önemli olabileceğini belirtti.

İlginç araştırma: Penis şekliniz böyleyse risk altındasınız!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.