Sertab Erener yeniden Eurovision’da sahne alacak

sertab erener eurovision

2003 yılında Eurovision’da Everyway That I Can şarkısıyla Türkiye’ye birinciliği getiren Sertab Erener 21 yıl sonra yeniden Eurovision’da sahne alacak.

2003 yılında Eurovision‘da Türkiye’ye Everyway That I Can şarkısıyla birincilik getiren Sertab Erener‘in açıklaması sosyal medyada gündem oldu. İstanbul konserinde müjdeyi veren Erener, 21 yıl sonra yeniden Eurovision’da sahne alacak.

Farklı bir versiyonunu söyleyecek

Sertab Erener, 2024 Eurovision’un gerçekleşeceği İsveç‘ten davet aldığını, yarışma gecesi için hazırlıklara başladığını söyledi. Şarkıcı Everyway That I Can şarkısının farklı bir versiyonunu seslendireceğini açıkladı. Everyway That I Can şarkısının söz ve müziğinde Sertab Erener ve Demir Demirkan‘ın, aranjesinde ise Ozan Çolakoğlu‘nun imzası vardı.


TRT, 2003 yılında Sertab Erener’e Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etme teklifi götürdü. Erener, Demir Demirkan ile birlikte besteledikleri Everyway That I Can adlı şarkıyla Riga’daki 48. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci oldu. Bu zaferle birlikte Türkiye, 2004 Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapma fırsatını kazandı.

2004 yılında AthenaFor Real şarkısıyla Türkiye’ye dördüncülüğü getirdi. Ardından, 2007’de Kenan Doğulu, eğlenceli şarkısı Shake It Up Şekerim ile Helsinki’de yarışarak dördüncü oldu. 2008’de düzenlenen Eurovision’da ise Mor ve Ötesi grubu Türkiye’yi temsil ederek yedinci sırayı elde etti.


2009’da sıra Hadise‘ye geldi ve Düm Tek Tek adlı şarkısıyla dördüncülüğü getirdi. 2010 yılında maNgaWe Could Be the Same şarkısıyla Türkiye’ye ilk defa ikincilik kazandırdı. 2011’de Yüksek Sadakat yarı finallerde elendi. 2012’de ise Can Bonomo, Türkiye’yi temsil ederek yedinci oldu.

Oscar töreninde John Cena sahneye çıplak çıktı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.