Brüksel’deki Türkler Çocuklarımız İçin Koşuyor

Avrupa Birliği’nin kalbi Brüksel’de yaşayan Türkler, 23 Kasım Pazar günü TEGV için koşarak bağış topluyor.

Brüksel-Türk- 23 Kasım Pazar-TEGV-indigodergisi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Adım Adım Oluşumu’nun birlikte başlattıkları “Benim Adım Türkiye” projesi bu kez sınırları aştı ve Belçika’nın başkenti Brüksel’e ulaştı.

Belçika’da her yıl kadınlar için düzenlenen ‘La Woman Race’ koşusunda yer alacak on kadınımız adına konuşan yazarlarımızdan Gizem Pideci ‘Belçika’da yaşasak da kalbimiz ülkemiz ve çocuklarımız için atıyor. İyilik peşinde koşarak ilköğretim çağındaki toplam 17 bin çocuğa eğitim desteği sağlanmasında payımızın olması bize coşku ve gurur veriyor’ dedi.


Amaçlarının sadece koşmak değil, bağış toplamak ve vakıfla ilgili farkındalık yaratmak olduğunu belirten Türkler, desteklerinizi bekliyor.
Siz de Adım Adım bağışlarınız için http://www.tegv.org/kredi-karti-ile-bagis linki üzerinden açıklamaya ‘AA/Brüksel’ ekleyerek çocuklarımızın aydınlık geleceklerine katkıda bulunabilirsiniz.


Yazarımız Gizem Şıvka Pideci ve tüm ekibe başarılar diliyoruz.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.