Metropol Dervişi: Marifet şehir hayatında derviş kalabilmekte

Dağda herkes derviş olur. Marifet şehir hayatında derviş kalabilmekte. Cem Özüak’ın “Metropol Dervişi” isimli kitabı Destek Yayınları etiketiyle kitap severlerle buluşuyor.

Cem Özüak'ın Metropol Dervişi kitabı çıktı

Vazgeçmenin gücü isteyip serbest bırakmakta gizlidir!

Doktor iğne yaparken bile fazla kasmayın kendinizi diyor. Neden? Çünkü kendini kasarsan iğne vücutta rahatça kılcal damarlara ulaşamaz. Kendini serbest bırakmadığın zaman akamazsın. Akış ancak rahat ortamda gerçekleşir.

Modern hayat denen aptallık çağında nasıl daha akıllıca yaşanabilir?

Metropol Dervişi yeni bir bilinç için yazıldı. Söylenmeyeni söylemek, fark edilmeyeni fark ettirmek için kaleme alındı” diyen Cem Özüak, Metropol Dervişi adlı kitabında “modern hayat” denen “aptallık çağı”nın içinde nasıl daha akıllıca yaşayabileceğimize dair bilgiler veriyor.


Ermek için Tibet’e gidip inzivaya çekilebilirsiniz. Yepyeni farkındalıklara uyanabilirsiniz. Ancak döndüğünüzde yine yapamıyorsanız trafikte, işte, okulda hala bir şeyler eksik kalmış demektir yolculuğunuzda.

Bu eksik parçayı yakalayan ve doğru yere nasıl adapte edileceğini anlatan Cem Özüak, şehir hayatının zorluklarına rağmen tam ve bütünlük içinde, huzurlu bir yaşam sürmenin mümkün olabileceğinin altını çiziyor.


Unutma ki sadece tek başına var olduğunu sandığın zihinden ibaret değilsin. Görünenin hatta görünmeyenin de arkasında bulunan bir sır perdesinin iz düşümü olarak yaşadığın bu hayatın farklı gerçeklikleriyle zaman zaman karşılaşıyorsun. Gerçeğin kesitlerini gördüğün bu anlar, öz benliğinle yani ‘‘kaynak” ile bilinç düzeyinde bağlantıya geçtiğin anlardır. Bu anlarda benliğin, öz benliğinden öğütler alır. Ruhunun bilincine üflediği bu öğütler bazen sağ duyu olur, bazen resim. An olur; yazı olur, kelimelere dökülür.

Metropol Dervişi – Cem Özüak

Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 6053111900
Sayfa Sayısı: 224
Baskı Yılı: 2016
Sipariş için: D&R ve Kitap Yurdu

Modern hayatın türlü zorluklarıyla nasıl baş edeceğini bilemeyenler, kapitalizmin cenderesinde sıkışıp kalarak yaşamaya devam etmek zorunda kalanlar için bir dönüşüm kitabı niteliğinde olan “Metropol Dervişi” pek çok kişinin hayatına olumlu yönde bir sihirli dokunuş yapacak.

Biyografi: Cem Özüak


Cem Özüak, 1978 İstanbul doğumlu. 1998’de Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf bölümünden, 2002’de Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2011’de Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Kişilerarası İletişim bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Uzun yıllar bankacı olarak çalıştı. Kişilerarası İletişim Uzmanı, Mentör, Yaşam ve Yönetici Koçu, Stratejik Pazarlama ve Yönetim Danışmanı olarak çalışmalarına devam ediyor. Kişi ve kurumlara iletişim eğitimleri veriyor. Cem Özüak aynı zamanda 2010 yılından beri İndigo Dergisi’nde yazmaktadır. Yazıları için tıklayın

Metropol Dervişi’ni D&R ve Kitap Yurdu‘ndan sipariş edebilirsiniz.